AYŞIN Keskiner   ULUSLARARASI SULUBOYA DERNEĞİ BAŞKANI

AYŞIN Keskiner ULUSLARARASI SULUBOYA DERNEĞİ BAŞKANI

AYŞIN KESKİNER 

1962,İzmir doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. İlk resim eğitimine lise yıllarında Ressam Celal Yetkin ile başladı. Yoğun bankacılık emekliliği sonrası içinde kalan resim yapma tutkusuyla özel kurslarda resim eğitimine devam etti. Tüm tekniklerde çalıştıktan sonra 9 sene önce suluboya büyüsüne kapıldı ve halen bu büyünün etkisinde kendi atölyesi Renk&Art Sanat Atölyesi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Uluslararası Suluboya Derneği-Türkiye derneğinde 5 senedir dernek başkanlığı yapmaktadır. 3 kişisel sergi, sayısız karma sergi, proje sergilerine ve uluslararası festivallere ve workshoplara katılmıştır.
She was born in 1962 in Izmir. She graduated from English Language and Literature Department. She started her first painting education with famous artist Celal Yetkin during high school years. After her intense banking retirement, she started painting in private courses with the passion for painting. After working in all techniques, she admired watercolor. She painted for 2 years in public education and 4 years in Karşıyaka Municipality Course and she joined private watercolor courses during 10 years.
Now she continues her art life in her own studio with the students. She is president of the International Watercolor Association-Turkey since 2015. She has participated solo exhibitions, numerous group exhibitions, project exhibitions and international festivals and workshops. She represented her country in festivals abroad. During the president year in IWS she has organized 3 big festivals and exhibitions.

https://www.facebook.com/ayayke?ref=bookmarks
https://www.behance.net/aykem07

Gün Doğumuna
38×56 cm
Abdulkadir Göğüş

Abdulkadir Göğüş

Abdulkadir Göğüş 1956 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğdu.
23 kişisel sergi açtı ve 50’nin üzerinde karma sergiye katıldı. Çalışmalarında tamamen suluboyaya yönelmiştir. Esin kaynağı doğa olup, yerel motiflere ağırlık verir. Türkiye’nin tarihi ve kültürel mirasları ile kaybolmaya yüz tutmuş otantik yörelerini yansıtmaya çalışır. İzleyenleri bazen Anadolu’nun bir köyüne, bazen Karadeniz’in sisli dağlarına, bazen de İstanbul’un muhteşem görüntülerine götürürken, suluboyanın sürpriz oluşumlarından yararlanır.
Eserleri yurtiçi ve yurtdışı (A.B.D., İngiltere, Hollanda, Şili) koleksiyonlarda yer almıştır.

Abdulkadir Gogus is a Turkish painter who was born in Besni, Adıyaman in 1956.

He had 23 solo exhibitions and also attended more than 50 group exhibitions. Paintings of him are completely center upon watercolor. His source of inspiration is the nature and concentrates on local cultural motifs. His paintings are carrying Turkish history, cultural heritages and authentic regions which are fall into oblivion. While using surprising formations of watercolor at his paintings, brings away the viewers sometimes to an Anatolian village, sometimes to foggy mountains of Black sea and sometimes to Istanbul’s magnificent scenes.

His paintings have been exhibited in national and international (USA, England, Holland and Chile) collectionsAhmet Oğraş

Ahmet Oğraş

Ahmet Oğraş

1961, Balıkesir doğumlu sanatçı,  1988 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliğini bitirdi. 1991 yılında kendi inşaat firmasını kurdu. Bugüne dek enerji santralleri ve endüstriyel yapılar konusunda büyük projelere imza attı. Resim sanatı ile çok küçük yaşlarda tanıştı ve fırçası o zamandan bu güne en yakın dostu oldu. Halen aktif olarak devam ettiği iş hayatının yanında aralıksız olarak suluboya çalışmalarına devam etmektedir. Suluboya resim sanatının sadeliği ve şiirselliği bu uğraşında başlıca etken oldu. Konularını genellikle tabiattan ve şehir yaşamından seçmesine karşın, resimlerinde şekil ve renkten ziyade, güneş ve ışığın her an değişen cilvelerini tespit edebilmek birincil amacını oluşturdu. Yurt dışında Alvaro Castagnet ve Joseph Zbukvic, yurt içinde de Işıl Özışık, Burhan Özer ve Sait Günel’den dersler aldı. Yurt içinde ve yurtdışında açılan sergilerden bazıları;  ARTEV SANAT GALERİSİ KARMA RESİM SERGİSİ (2012) FENERYOLU / İSTANBUL,  DOS HERMANAS ULUSLARARASI SULUBOYA SERGİSİ (2012) DOS HERMANAS / İSPANYA,  KATALONYA SULUBOYA DERNEĞİ KARMA RESİM SERGİSİ  (2013)  KATALONYA / İSPANYA

BCM SANAT GALERİSİ BAHAR RESİM SERGİSİ (2013) BARCELONA / İSPANYA,  TÜNEL SANAT GALERİSİ  (2013) İSTANBUL / TÜRKİYE,  ART-BRIDGE ULUSLARARASI SULUBOYA YARIŞMASI  (2013) ST. PETERSBURG / RUSYA, GRAND PALAIS KARMA SERGİSİ  (2013) PARİS / FRANSA, THE SAN DIEGO SULUBOYA DERNEĞİ 34.ULUSLARARASI SERGİSİ (2014) SAN DIEGO / AMERİKA,  DÜNYA SULUBOYA SERGİSİ (2014) TAYLAND,  2.ULUSLARARASI SULUBOYA SERGİSİ  (2014) ATİNA / YUNANİSTAN

 

 

Atanur Doğan

Atanur Doğan

Atanur Doğan

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi, Resim Bölümü Heykel ve Sanat Dalından 1987 yılında mezun oldu. Çalışan insanı konu alan figüratif çalışmalar yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesine yaptığı büst çalışmaları çeşitli park ve meydanlarda bulunmaktadır. Zübeyde Hanım maskı Karşıyaka’daki mezar taşına konulmuştur. Kanada Portre Ressamları Derneği’nin seçtiği Dünyanın en iyi 5 portre ressamından biri olarak 2004 yılı Uluslararası Portre Festivaline davet edildi. IWS-International Watercolor Society (Uluslararası Suluboya Derneği) sevgi, barış, hoşgörü yoluyla sanat amacıyla kurulan ve 95’i aşkın ülkede branşlaşan derneğin kurucu başkanlığını sürdürmektedir. Dünyanın çeşitli sanat merkezlerinde, Bienaller ve sergiler açarak gönüllü sanat elçiliği yapmaktadır. Birçok başarı ödülleri olan sanatçı Sanat yoluyla Barış ve Kültürlerin kaynaşmasına katkıları nedeniyle o ülkelerin resmi makamlarınca plaketlerle onurlandırılmıştır.

 

Atanur Meriç

Atanur Meriç

1967 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Çeşitli lise ve meslek liselerinde resim ve sanat tarihi öğretmenliği yaptı. 1975 yılında Yabancı Diller Yüksek Okulunu bitirdi. Bakanlıkça İngiltere’ de Resim Eğitimi ve El Sanatları dalında araştırma ve çalışmalar yapmak üzere görevlendirildi. Daha sonra İngiltere, Fransa, Avusturya ve Almanya’da ki müzelerde resim sanatı üzerine incelemeler yaptı.1976 – 1977 – 1978 yıllarında Tatbiki Sanatlar Yüksek Okulunda, Temel Sanat Eğitimi, Uygulamalı Sanatlar, Baskı Teknikleri, Seramik dallarındaki seminerlere katıldı. Eşinin görevi nedeni ile gittikleri Söğüt ‘te Resim, Süsleme Sanatları, çeşitli el sanatları dallarında Halk Eğitim Merkezinde kurslar açtı, sergiler düzenledi. Her yıl düzenlenen Ertuğrul Gazi Festivali kapsamında hazırlanan “SÖĞÜT” adlı kitabın hazırlanması, afiş, broşür vb. Çalışmalardan dolayı birincilik ödülü ve takdirname aldı. 1985 yılında “İhsan HINÇEL Türk Folkloruna Hizmet” ödülüne layık görüldü. Devlet jürilerinde bulundu. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok kişisel, grup ve karma sergiler açtı, katıldı. 2009 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri Resepsiyonuna davet edildi. Çeşitli kongre ve sempozyumlarda bildiriler sundu. Gesam, Ankara Kadın Ressamlar, İzmir Resim Heykel Müzesi, İzmir Suluboya Ressamları ve Uluslararası Suluboya Derneği üyeliklerinde bulunmakta.2005 yılından bu yana Güzelbahçe Belediyesi Resim Atölyesini eşi Erol MERİÇ ile birlikte yürütmekte.

Atiye Kurudere

Atiye Kurudere

Atiye Kurudere

1962 doğumludur.  İzmir’de yaşıyor. Suluboya ile 5 yıl önce tanıştı. 5 yıldır aktif olarak özel atölyelerde eğitim alıyor. Çetin Davran ve Salih Aydın hocalardan suluboya eğitimi aldı. Üç senedir Uluslararası Suluboya Derneği üyesidir.   Karma ve proje sergilerine katıldı. IWS ve Gaziantep Belediyesinin ortak düzenlediği festivalde aktif görev aldı. Halen San-Art Atölye’de suluboya çalışmalarına devam etmektedir.

Aynur Akalın

Aynur Akalın

Aynur Akalın

1965 yılında Bursa`da doğdu. 1985 yılında Uludağ Üniversitesi Resim Anasanat Dalından mezun oldu. 30 yıl süresince Milli Eğitim`e bağlı olarak Türkiye`nin farklı illerinde resim öğretmenliği görevini yerine getirdi. 2016 yılında emekliliğe hak kazanıp emekli oldu. 2016 yılında Aynur Akalın Resim Atölyesi`ni açtı. Atölyede eğitimleri ve suluboya çalışmalarını sürdürmektedir. Su ile boyanın sürprizlerle dolu olması, şeffaf oluşu bu teknikte çalışmasının en büyük nedenidir. Sanat yaşamı süresince 36 kişisel sergi açtı. 36 kişisel sergiden 20 tanesi tamamen suluboya eserlerinden oluşan sergilerdir. Yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergiye katıldı. Üye olduğu dernekler: Bursa Güzel Sanatlar Birliği Derneği,Uluslararası Suluboya Derneği,
İstanbul Suluboya Derneği.

Ayşe Eylül Sönmez

Ayşe Eylül Sönmez

AYŞE EYLÜL SÖNMEZ

Ankara’da doğdu. 2007 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Anadolu Kız Meslek Lisesi’ni moda tasarımı bölümü birincisi, okul ikincisi olarak bitirdi. 2011 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Moda Tasarımı Öğretmenliği Bölümü’nden onur listesinde yer alarak mezun oldu. Yurdagül Döl, Fikriye Atik Güneş ve Orhan Gürel’den suluboya resim dersleri aldı. Çeşitli karma sergilerde ve çalıştaylarda yer aldı. Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta olan sanatçı, halen Gazi Üniversitesi Mesleki Resim-İş Eğitimi Bilimdalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve Hamamönü Sanat Sokağı’ndaki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim: eylulaysesonmez@gmail.com

Ayşe Harika Uyaroğlu

Ayşe Harika Uyaroğlu

Ayşe Harika Uyaroğlu

Ankara Beypazarı’nda 1944 yılında doğdu. İlköğrenimini Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde, ortaokul ve liseyi İstanbul Nişantaşı Kız Lisesinde tamamladı. Sanat Eğitimine Güzel Sanatlar Akademisi ( M.S.Ü ) resim bölümünde başlayıp, dekor bölümünü Sadi Diren’in öğrencisi olarak seramik atölyesinde tamamladı. İstanbul ‘un çeşitli liselerinde resim öğretmeni olarak görev yaptı. Bu yıllarda yaptığı öğrencilerinin karakalem portre çalışmalarından sonra 20 yıldır sadece suluboya çalışmaktadır. Kıbrıs’ta yaşamını sürdüren sanatçı, peyzaj, natürmort ve portre konularında çalışmalarına yoğun olarak devam etmektedir. Eserleri yurt dışında, Kıbrıs Lefkoşa Türk Büyükelçiliğinde bulunmaktadır. Çeşitli sergilere ve uluslararası suluboya festivallerine katılan sanatçı aynı zamanda Türk Kadın Ressamlar derneği üyesidir.

She was born in Ankara Beypazarı in 1944. She started her art education at Mimar Sinan University at fine arts Academy, she was graduated from the ceramic atelier as a student of Sadi Diren. She worked as an art teacher in many government and private schools in İstanbul. After drawing portraits of her students in these years, she continued to work with watercolour for 20 years. Today she lives in Cyprus and her paintings are in several European countries, in United States and at the Turkish Consulate in North Cyprus. She participated in international watercolour festivals and exhibitions, at the same time she is a member of Turkish women painters association.

 

 

Ayten Karasu Güreşçi

Ayten Karasu Güreşçi

AYTEN KARASU GÜREŞÇİ

1944 Soma’da doğdu.1963 yılında İzmir Kız Lisesi’ni bitirdi.1973-2000 yılları arasında özel bir şirkette çalıştı. Çocukluk yıllarından beri hayalini süsleyen resim çalışmalarına 2000 yılında başladı.Değerli hocalardan dersler aldı.Genellikle doğadan esinlenerek yaptığı çalışmalarda kendi yorumunu katarak suluboyanın kendine has akıcı ve transparan tarzını kullanarak eserlerini oluşturmuştur.Bir ödülü vardır.Suluboyanın tüm teknik özelliği ve bunun gerektirdiği realist çalışmaları büyük bir özveri ile her yönde araştırıp uygulamıştır.İzmir Suluboya Ressamları Derneği ve IWS (International Watercolour Society) üyesidir. Bunun yanı sıra akrilik tekniğinin sağladığı sonsuz olanaklar sanatçıya büyük rahatlıklar sağlamıştır.Bu rahatlık,çalışmalarında da görülmektedir.Bugüne değin yirmi ikikişisel sergi açmış,ellinin üzerinde karma ve yarışmalı sergiye katılmıştır.Birçok koleksiyon ve katalogda eserleri yer almaktadır.Yurtdışı ve yurtiçi birçok sanat çalıştayına katılan sanatçı,İzmir Bornova’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Atölye adresi: 274/3 sok. Günerman apt. No.10/1 Özkanlar Bornova/İZMİR

E-mail: aytenguresci@yahoo.com

Gsm:0 (535) 5794241

Ayten Taşpınar

Ayten Taşpınar

Ayten Taşpınar

1944 Merzifon doğumludur.  KTYÖO resim bölümü (Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi) mezunudur. Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk için; Gazi Mustafa Kemal Atatürk afiş Tasarım sergisi 1973, ‘’10 Kasım-Gazetelerimizde Atatürk’’ sergisi 2008. İlk 30 yıl Muğla’da Cumhuriyet Gelinleri ‘’ kitabı 2010

Çocuklarla Resim Çalışmaları projeleri gerçekleştirdi.

Sayısız Suluboya yurtiçi ve yurtdışı suluboya sergilerine katıldı.

Muğla çevre Koruma Vakfı Ulusal Resim Yarışması 3.lük ödülü 1991

Marmaris Kültür Merkezi Yılın Sanatçısı Ödülü 2011

IWS Urla Belediyesi ‘’Denizde Suluboya Şenliği’’ 3.lük ödülü

IWS 6.ULUSLARARASI ZEUGMA FESTİVALİ

Altın Fırça Suluboya resim Yarışmasında 5.oldu.

Baha Börü

Baha Börü

Baha Börü

1982 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayan sanatçı Başkent Üniversitesi’ nde mühendislik eğitimi aldı.
Resim çalışmalarına çocukluk yıllarında karakalem desen ile başlayan sanatçı suluboya tekniği ile 2014 yılında tanıştı ve temel teknik olarak benimsedi. Araştırmaları sırasında Joseph Zbukvic ve Orhan Gürel’ in çalışmalarından etkilenen sanatçı uzun bir süre Orhan Gürel atölyesine katıldı. Bunun yanı sıra Ali Herischi ile bir dönem atölye çalışmaları yapmış ve akrilik tekniğini tecrübe etmiştir.
Empresyonist akımı benimseyen sanatçı eserlerinde gerçekliği resmetmek yerine kendi algısında güzel olanı yansıtmayı amaçlamıştır.
Sergileri:
• 2017 – “Kişisel sergi”,Bilkent Sanat Sokağı, RC Galeri, Ankara, Türkiye
• 2017 – “Tendenze Contemporanee”, Galleria Merlino, Floransa, İtalya
• 2017 – “Premio Brianza”, Monastery Of Santa Marıa Of The Basın, Lecco, İtalya
• 2018 – “Main Arts”, Galleria Merlino, Floransa, İtalya
• 2018 – “Main Arts”, Galleria Mentana, Floransa, İtalya
• 2018 – “Fabriano Aquarello”, Fabriano, Ankona, İtalya
• 2019 – “Fabriano Aquarello”, Fabriano, Ankona, İtalya
• 2019 – “IWS White Nigths”, İstanbul, Türkiye
He was born in 1982 in İzmir. After completing his primary, secondary and high school education in Ankara, he studied engineering at Başkent University.
He started painting in childhood with charcoal. He met with the watercolor technique in 2014 and adopted it as a basic technique. During his research in watercolor, he was influenced by the works of Joseph Zbukvic and Orhan Gürel. After then he met with Orhan Gürel and attended his workshops for a long time. In addition, he had workshops with Ali Herischi and experienced the acrylic technique for a while.
The artist, adopting the impressionist movement, aimed to reflect what is beautiful in his own perception instead of depicting reality in his works.
Exhibitions:
• 2017 – “Individual exhibition”,Bilkent Sanat Sokağı, RC Art Gallery, Ankara, Turkey
• 2017 – “Tendenze Contemporanee”, Galleria Merlino, Florence, Italy
• 2017 – “Premio Brianza”, Monastery Of Santa Marıa Of The Basın, Lecco, Italy
• 2018 – “Main Arts”, Galleria Merlino, Florence, Italy
• 2018 – “Main Arts”, Galleria Mentana, Florence, Italy
• 2018 – “Fabriano Aquarello”, Fabriano, Ancona, Italy
• 2019 – “Fabriano Aquarello”, Fabriano, Ancona, Italy

Bengüsu Bayram

Bengüsu Bayram

Bengüsu Bayram

1978 yılında Antakya’da doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı.1998 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim öğretmenliği bölümüne girdi.Yatay geçiş yaparak Çukurova Üniversitesi resim bölümünden mezun oldu.20 yıl boyunca Mersin ve Gaziantep ‘te bir çok okulda resim öğretmenliği yaptı.
Şu anda Mersin’de zihinsel engelli çocukların devam ettiği bir özel eğitim uygulama merkezinde resim öğretmenliğine devam ediyor. Tüm resim tekniklerini deneyimledikten sonra suluboyanın kendine özgü hassas tekniğine kapılmıştır. Yurt dışında ve Turkiye’de birçok karma sergiye katıldı. Resimlerindeki amacı, her an’ın, her görüntünün ayrıntılarına, derinlerine indikçe gördüğü renk, doku ve anlam çeşitliliğini, izleyiciye suluboyanın estetik , eşsiz lisanı ile fark ettirmektir.

She was born in Antakya in 1978. She completed her education in Mersin. She graduated from Cukurova University Fine Arts Department in 2001. She worked as an art teacher in many schools in Mersin and Gaziantep for 20 years. She is currently working as an art teacher in a special education center in Mersin where mentally handicapped children attend. After experiencing all painting techniques, he fell in love with the sensitive technique of watercolor. He participated in many group exhibitions abroad and in Turkey. The purpose of her paintings is to make the viewer aware of the variety of colors, textures and meanings she sees as she delves into the details and depths of each moment, each image, with the aesthetic and unique language of watercolor.

Bercis Kızıltan

Bercis Kızıltan

BERCİS KIZILTAN

Buca Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü mezunudur. Öğretmenlik Mesleğinden İzmir Kız Lisesinden emekli oldu. Londra (4 yıl), Kopenhag (4 yıl), Roma’da (4yıl) eşinin görevleri nedeniyle resim sanatı konusunda incelemelerde bulundu, Rotary kulüp çalışmalarına katıldı. Osman Özal, Atanur Doğan, Hasan Rastgeldi, Hasan Gürsoy ve Turan Enginoğlu gibi değerli sanatçı öğretmenlerden dersler aldı.İzmir Suluboyacılar ve Inner-Wheel Derneği Kurucu üyesidir. 5 kişisel sergi açtı, 40’a kadar karma sergiye katıldı. Birçok Uluslararası Resim Bienaline katıldı, İnner Wheel (2012) Bienalinde Birincilik Ödülü aldı. Tabloları Büyükelçiliklerde yer almaktadır. Uluslararası Suluboya Derneği üyesidir.

Bulut Can

Bulut Can

BULUT CAN

1985 yılında Erzincan’ da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Erzincan Sancak İlkokulu, liseyi Ulalar lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini, Erzurum, Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Resim-iş öğretmenliği bölümünde (2006-2010) tamamladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında İzmir’e yerleşti. Suluboya ve desen tekniklerinde çalışmalar yapmaktadır. Torbalı Zihinsel Engelliler okulunda resim eğitmenliği yapmakta, özel resim dersleri vermektedir. IWS ve Gaziantep Belediyesinin birlikte düzenlediği online suluboya yarışmasında mansiyon almıştır.

 

 

Cânâ Atasoy

Cânâ Atasoy

CÂNÂ ATASOY

/
Bir yaz günü Bursa’da dünyaya gözlerini açtı. İlk ,orta ve lise yıllarında müzik en sevdiğini hobisiydi.Mimarlık eğitiminden sonra resim de hobilerine eklendi, ancak yoğun iş hayatı nedeniyle resme başlama isteği hep ertelendi. 2014 yılında Busmek’te başladığı karakalem, pastel ve yağlıboya kurslarıyla resme adım attı. 2015 baharında İstanbul Venüs Sanat Atölyesinde Natali Aydar ile soft pastel çalışmaları yaptı. 2015 yazında Hayati Çetin’den karakalem desen dersleri aldı. 2015 Ekiminde başladığı Suluboya eğitimine Mudanya Aynur Akalın Resim Atölyesinde devam ediyor.Çeşitli karma sergilere katıldı.
Sanatıçının düşüncesine göre sanat,değişik ülkelere seyahat etmek ve farklı kültürleri tanımak, hayvan sevgisi ve doğanın tüm güzelliklerinin farkında olmak ve güzel dostluklar yaşamın olmazsa olmazları … Hayatı seviyor.Yaşadığı ve yaşamında var olan herşey için kendini şanslı hissediyor, şükrediyor.Cemal Bencan

Cemal Bencan

Cemal Bencan
1961 yılında Gaziantep şehrinde doğdu. Fizik-Kimya-Biyoloji alanında öğretmenlik eğitimi aldı. 8 kardeşe sahiptir. Resim çalışmalarına lise yıllarında başladı. Hayatının 30 yılında ruhsal, sipirutüel araştırmalar yaptı. Antik tıp ve hastalıkların sağaltımı hakkında kitapları bulunmaktadır. 2017 yılından beri eski ağaç ve tahtalar üzerine suluboya ve akrilik çalışmalar yapmaktadır.

He was born in the city of Gaziantep in 1961. He received teaching education in the field of Physics-Chemistry-Biology. He has 8 siblings. He started his painting studies in college years. He did spiritual research for 30 years of his life. He has books on ancient medicine and the treatment of diseases. Since 2017, he has been working on watercolor and acrylic works on old trees and woods.

Cemal Selimgil

Cemal Selimgil

Cemal Selimgil

Cüneyt Şenyavaş-Mürekkep

Cüneyt Şenyavaş-Mürekkep

Graphic Designer

Cüneyt Şenyavaş


 1978 yılında Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa ilçesinde doğan Şenyavaş, çocukluk yıllarında başlayan çizgi roman tutkusuyla büyümüş ve bu tutku önceleri karikatür, daha sonra illüstrasyon ve son dönemlerde suluboya resme doğru evrilen sanat yaklaşımının tetikleyicisi olmuştur.
Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Grafik Ana sanat Dalı’ndan mezun olduktan kısa süre sonra profesyonel kariyerini kurucusu olduğu reklam ajansında bugüne kadar sürdüren Şenyavaş, yine tasarımın farklı alanlarında iki farklı şirketin daha kurucuları arasında yer almıştır. Son dönemde müzeler için çeşitli sanat disiplinlerini kullanarak tarihi yeniden canlandırma çalışmaları üzerine yoğunlaşan sanatçı, profesyonel üretimlerinin yanı sıra, sanatsal üretimlerine de devam etmektedir.
Suluboya çalışmalarına 2013 yılında başlayan Şenyavaş, bu alanda bir çok önemli sanatçı ile birlikte resim yapma şansı bulmuş ve Avrupa’nın çeşitli kentlerinde suluboya resimler yaparak şehir resimleri alanında bir koleksiyon oluşturmuştur. Suluboyanın rastlantısal özgünlüğü ve ekspresyonizm ile yakın ilişkisi, sanatçının bu yöndeki tutkusunu sağlamlaştıran önemli etkenlerdir.
Cüneyt Senyavaş, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Born in 1978 in Bursa’s Mustafa Kemalpasa district, Senyavas spent his childhood with the passion of comics. This passion triggered his approach towards art which first started with caricatures, then illustration and finally watercolour paint in the recent periods.
Shortly after graduating from Graphic Arts Department of Fine Arts Education Department, Şenyavaş founded his advertising agency and has continued his professional career so far. He has also been among the founders of two different companies in different areas of design. The artist who has concentrated on his studies on reviving the history of arts using various art disciplines recently continues his artistic productions as well as his professional productions.
Having started his watercolour studies in 2013, Senyavas has had the chance to paint with many important artists in this field and made watercolour paintings in various cities of Europe, creating a collection in the field of city paintings. The coincidental authenticity of watercolour and its close relationship with expressionism are important factors that strengthen the artist’s passion.
Senyavas is married and has a daughter.

twitter.com/cuneytsenyavas
facebook.com/cuneyt.senyavas
instagram.com/cuneytsenyavas

Çağlayan Aydoğdu

Çağlayan Aydoğdu

ÇAĞLAYAN AYDOĞDU

1954 Kütahya Simav doğumludur. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli okullarda resim öğretmenliği yaptı. En son Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden emekli oldu. Halen Bursa’da özel bir atölyede çalışmaktadır. Bugüne kadar birçok kişisel sergi açtı ve karma sergilere katıldı. Özel ve resmi koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Resimlerinin konusunu genelde doğadan almaktadır. Doğada kendisine güzel görünen herşeyi resmekten hoşlanıyor. Resimlerini suluboya tekniğinde çalışıyor. Suyun renklerle dansı, suluboyanın kendine özgü şeffaflığı her zaman kendisine ilham vermiştir. Kütahya Kültür Sanat Derneği ve Bursa Suluboya Derneği üyesidir. Evli ve iki çocuk sahibidir.

She was born in Simav, Kutahya in 1954. She was graduated from Samsun 19 Mayıs University, Faculty of Education, Department of Art. She worked as an art teacher in various schools and retired from Bursa Anatolian Fine Arts High School. She is still working in a private atelier in Bursa. She held many solo exhibitions and participated in group exhibitions so far. She has works in private and official collections. She takes the subject of her paintings from nature generally. She likes to paint everything in nature that looks good to her and she paints in watercolor technique. The dance of water with colors and the transparency of watercolor have always inspired her. She is a member of Kutahya Culture and Art Association and Bursa Watercolor Association. She is married and have two children.


 

Çetin Çiğdem

Çetin Çiğdem

ÇETİN ÇİĞDEM

1947 yılında Sivas’ta doğdu. İlkokulu değişik illerde, ortaokulu Sivas’ta okudu. Atatürk’ün Sivas Kongresini gerçekleştirdiği Sivas Lisesini 1966’da, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi BYYO Radyo-TV bölümünü 1970’te tamamladı.1971 yılında TRT Haber merkezinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Dönemlerin başbakanları ve Cumhurbaşkanlarının yanı sıra İran Şahı, Butto, TİTO ile röportajlar yaptı. Okul ve Spor konulu 6 bölümlük haber programıyla “ALTIN SPOR” ödülünüaldı. Üretimden Tüketime,Yelken Açarken gibi seri haber programları hazırladı.Bir dönem parlamento muhabirliği de yaptı ve çeşitli TV haber ve spor muhabirliği ödülleri aldı.1999 yılında TRT’den emekli olduktan sonra Bodrum’a yerleşerek, çok sevdiği resim çalışmalarına zaman bulabildi. Çalışmalarında suluboyaya ağırlık vererekUluslararası Suluboya Derneği’nin  kuruluşunda  görevler üstlendi ve genel kurullarda divan başkanlığı yaptı. Derneğin etkinlikleri ile Seferihisar Sığacık, Nevşehir Göreme ve İzmir Bornova Uluslararası festivallerine katıldı.2014-2016 yılları arasında Bodrum’da üç özel sergi açtı. Gerek derneğin, gerekse çeşitli sanat galerilerinin İstanbul, İzmir, Antalya’daki yurtiçi sergileri ile Paris’teki karma sergilere katıldı.İki evlat, dört torun sahibidir ve bir süredir çalışmalarını Antalya’da sürdürmektedir.

Galeri: 

Çiğdem Soytürk

Çiğdem Soytürk

ÇİĞDEM SOYTÜRK

 1960 yılında İstanbul’dadoğdu.1977 Beşiktaş Atatürk Kız Lisesi’nden mezun oldu.2008 -2011yılları arasında Şebnem Altuntaş hocadan,2013-2017 yılları arasında da Letafet Mehmetova Hocadan dersler aldı. Suluboya ve yağlıboya tekniği ile resim yapmaktadır. Suluboyaya IWS Uluslararası SuluboyaDerneğine katıldıktan sonra başladı.2011 yılından beri derneğin yönetim kadrosunda bulunmaktave sayfa editörlüğü yapmaktadır.2014 yılında Candan Uluğ ile birlikte “Gezgin Sanat Atölyesi” grubunu kurdu. Burada yönetici asistanlık yapmaktadır. Bu grup ile farklı alanlarda sanatsal faaliyetler düzenlemektedir.2008 yılından beri yurt içinde İstanbul, Ankara, İzmir, Nevşehir, Antalya, Rize ve Adapazarı’nda ve yurt dışında iki kereParis ve iki kere deBulgaristan’da karma sergilere katıldı.

E-mail:cigdembr@gmail.com

Galeri : 

 

Dilek Tura

Dilek Tura

DİLEK TURA


Bursa’da doğdu.
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.
Resim çalışmalarına 1986-87 döneminde, Bursa Devlet Güzel Sanatlar Atölyesi’nde başladı. Floransa’da, “resim sanatında güncel teknikler” üzerine, akademik düzeyde sürdürülen atölye çalışmalarına devam etti ve sertifika aldı.
Bir dönem tanınmış suluboya sanatçısı Birim Aksüyek’in öğrencisi oldu ve atölyesinde çalıştı.
Kişisel sergilerinin yanısıra, karma sergilere ve fuarlara iştirak etti.
Kendi atölyesinde çalışan sanatçı, yağlıboya, akrilik ve sulu boya ile yaptığı resimlerinde ana tema olarak doğayı işlemektedir.
Son dönemde seramik sanatçısı Tülün Öztürk rehberliğinde seramik sanatında da çalışmalara başlamıştır.
Eserlerinin görsellerine www.dilektura.com adresinden ve/veya dilektura_art instagram sayfasından ulaşılabilir.
DİLEK TURA
Was born in Bursa.
Graduated from Istanbul University Faculty of Communication.
Started painting in Bursa Fine Arts Workshop in the term 1986-1987. Continued her studies at the academic level on “contemporary techniques on painting art” in Florence and received a certificate.
She was famous watercolor artist Birim Aksüyek’s student for a period of time and worked in his workshop.
Besides her own exhibitions, she participated in mixed exhibitions and fairs.
The artist who works at her own workshop, dealing nature as the main theme in her paintings made with oil, acrylic and watercolor.
Recently started working on ceramics art under guidance of ceramic artist Tülün Öztürk.
To images of her works can be accessed on dilektura.com and dilektura_art page of instagram.

Emel Şarlak

Emel Şarlak

Emel ŞARLAK

1932 Konya doğumludur. İzmir Ticaret ve Ekonomi Yüksek Okulu mezunudur. Küçük yaştan gelen resim tutkusuyla 1978 yılında Karşıyaka Kız Akşam Sanat’ta bir yıl desen ve yağlı boya dersi almıştır. 2006-2008 yılları arası Leyla Buhara’nın yağlı boya kurslarına devam etmiştir. Birkaç yıl ara vererek 2014-2016 yıllarında Çetin Davran ile suluboya çalışmıştır. 2017 yılında San-Art bünyesinde Salih Aydın ile suluboya derslerine devam etmektedir. Birçok karma sergiye katılmıştır. Uluslararası Suluboya Derneği üyesidir.

Galeri: 

 

Emel Çevikcan

Emel Çevikcan

EMEL ÇEVİKCAN
1981 İstanbul’da Tatbiki Güzel Sanatlar Fakültesine başladı. 1984 – Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Sanatçı halen İZMİR’de resim öğretmeni olarak çalışmakta ve çalışmalarına İZMİR’de devam etmektedir.
Katıldığı sergi ve çalışmalarının bazıları:
3. Günümüz Sanatçıları Açık Hava Sergisi – Resim ve Heykel Müzesi – İSTANBUL . Bosphorus Lionness Club’ın düzenlediği Bosphorus’a konu olan yarışmada birincilik. Prof. Erol ETI, Prof. Hüsamettin KOÇAN, Prof. Mustafa PLEVNELI ve Prof. Ergin İNAN ile farklı resim ve duvar süsleme çalışmaları. Prof. Erol ETİ ile TAKSİM (MAKSEM) Restorasyonu. İstanbul Sultanahmet Başbakanlık Özel İdare Binası vitray işleri. TIRE Belediyesi İstasyon Sanat Galerisi İZMİR Sulu Boya Uzmanları Derneği Üyeleri ile Karma Resim Sergisi TIRE – İZMİR. 2008 – İZMİR Sulu Boya Uzmanları Derneği Üyeleri ile FOCA Belediyesi Sanat Galerisi’nde Karma Resim Sergisi FOCA – İZMİR. İZMİR’DE AFRODİSSYAS SANAT GALERİSİ SOLO SERGİ. 16.Ekim Gecıdı karma sergi resim heykel müzesi. ULUSLARARASI ARTSWITCH YOGYAKARTA JOGJA GALERİ HİNDİSTAN. Dünya sanat günü karma sergi fuarı resim heykel müzesi. izmir Büyükşehir Belediyesi 9 Eylül ruhu konulu Suluoya resim yarışmasında Mansiyon ödülü.
Instagram sayfası: #emelcevikcanpaintart
1981 Started to the Faculty of Applied Fine Arts in Istanbul. 1984 – Graduated from Marmara University Fine Arts Academy Painting Department. The artist is still working as an art teacher in İZMİR and continues his work in İZMİR.
Sample of Exhibitions and workshops she has participated:
3rd Contemporary Artists Open Air Exhibition – Painting and Sculpture Museum – ISTANBUL. First place in the competition organized by Bosphorus Lionness Club, which is the subject of Bosphorus. Prof. Erol ETI, Prof. Hüsamettin KOÇAN, Prof. Mustafa PLEVNELI and Prof. Different painting and wall decoration works with Ergin İNAN. TAKSİM (MAXEM) Restoration with Prof.Erol ETİ. Istanbul Sultanahmet Prime Ministry Special Administration Building stained glass works. TIRE Municipality Station Art Gallery İZMİR Group Painting Exhibition with the Members of the Watercolor Experts Association TIRE – İZMİR. Group Painting Exhibition at FOCA Municipality Art Gallery with the members of İZMİR Watercolor Experts Association FOCA – İZMİR. SOLO Exhibition .. AFRODISSIAS ART GALLERY IN IZMIR. October Night Group Exhibition Painting and Sculpture Museum. INTERNATIONAL ARTSWITCH YOGYAKARTA JOGJA GALLERY INDIA. World Art Day exhibition fair, painting and sculpture museum. 2020-Honorable Mention Award in Suluoya painting contest with the theme of the spirit of September 9 by Izmir Metropolitan Municipality.
instagram page: #emelcevikcanpaintart

35×50 cm
Emine Özer

Emine Özer

EMİNE ÖZER

1949 yılı Konya Beyşehir doğumludur. Evli ve iki çocuk annedir. Küçük yaşlarda resim yapmaya başladı ve tahsilini Konya Atatürk Kız Lisesi’nde tamamladı. Konya Türkiye Emlak Bankasından emekli olduktan sonra çalışma hayatıyla birlikte ara verdiği resim çalışmalarına 1992 yılında Devlet Güzelsanatlar Galerisi’nde başladı. Desen, suluboya ve yağlı boya tekniğinde çalışmaktadır. Birçok karma sergi ve etkinliklere katıldı. IWS (International Watercolor Society) ve SAKÜDER (Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu, Kültür Derneği) üyesidir. Halen resim çalışmalarına evinde devam etmektedir.     Kapadokya IWS Uluslararası Suluboya Bienali,  Saküder 10. yıl kuruluşunun ANK. Galerim Sanat Galerisi’nde resim yarışması ödül töreni ve sergisi,   Saküder’in 11. yılında 5. Uluslararası ANK. Çağdaş Sanatlar Merkezi’ nde, Saküder’in 5. Uluslararası İBB Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi-  Eskişehir Anadolu Üniversitesi 15*15 penceresinden Anadolu Sergisi,  IWS Seferihisar Uluslararası Suluboya Derneği Festivaline-  IWS Macaristan Budapeşte Suluboya Festivaline,  İtalya Floransa Saküder “Anadolu’dan Esintiler” resim sergisine katılmıştır.

Galeri : 

Emir Ayşe Karatay

Emir Ayşe Karatay

Emir Ayşe Karatay

12.01.1962 tarihinde Aydın’da doğdu. Ailesinde birçok kimse resim sanatı ile ilgiliydi. Özelikle annesinin suluboya çalışmalarından çocukluğunda hep etkilemişti.
İzmir Kız Lisesinde okurken Ali Rıza Hiti gibi çok değerli bir sanatçının öğretmeni olmasını büyük bir şans sayar. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Coğrafya bölümünden mezun oldu. Yıllar içinde amatörce sulu boya çalışmaları yaptı.
Emekli olduktan sonra Renk&Art Sanat Atölyesinde, Cemal Selimgil’den suluboya resim dersi almaya başladı. Atölye sergisine katıldı.
Resim kendisi için her zaman çok önemliydi. Özellikle suluboya çalışmayı, renklerin su içinde karışımını ve kâğıtta bıraktığı etkiyi çok seviyor.

She was born in Aydın at 12th January, 1962. Many of her relative were interested in painting. When she was a child, she was influenced by her mother’s watercolor works.
It was her great luck that, a well-known painter Mr. Ali Rıza Hiti was her teacher when she was educated at Izmir Kız Lisesi high school in Izmir.
She was graduated from Dokuz Eylül University as a geography teacher. Over the years, she has done watercolor works as an amateur.
After her retirement, she started to take watercolor courses from Cemal Selimgil at Renk&Art Art Studio.
Painting always important for her. Especially, she likes to paint in watercolor technique to see how the colors mixed in water, and their effect on the paper.

Erdem Öztürk

Erdem Öztürk

1987 yılında Sivas’ta doğdu. Resim yapmaya İlkokul 5. sınıfta ilgi duyan Ressam, 2009 yılında Resim Öğretmenliği’ni bitirdi. Bugün halen M.E.B.’nda Görsel Sanatlar öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 2015 yılında ilgisi suluboyaya yoğunlaşan Sanatçı, Orhan GÜREL’in derslerine katıldı ve katılmaya devam ediyor. Ressam, doğanın sonsuz ışık ve renk ikramını zihin süzgecinden geçirerek suluboyanın transparan ve şiirsel özelliği ile birleştirip sizlere sunmaktadır. Suluboya tekniğini en iyi şekilde kullanmayı kendisine hedef edinen ressam bu amaçla çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.
Kişisel Sergiler
2019 8 – 12 Nisan I. Kişisel Sergi – Sivas
Yarışmalar/Ödüller
2019 Uluslararası Suluboya Topluluğu/Türkiye White Nights İstanbul Sulubuya Festivali Mansiyon Ödülü

Erem Şarlak

Erem Şarlak

EREM ŞARLAK

1962 İzmir Karşıyaka doğumludur.1984 E.Ü.  Endüstriyel Mikrobiyoloji mezunudur. Emeklilik sonrası resim çalışmalarına ağırlık verdi. 2003’ de Karşıyaka Ege Sanat Merkezinde desen dersleri almış olup Antalya ve Karşıyaka’da 2 sene boyunca yağlıboya kurslarına devam etti. 2012 Yılında Çetin Davran ile suluboya çalışmaya başladı halen Salih Aydın ile San-Art Resim Atölyesi bünyesinde suluboya çalışmalarına devam etmektedir. Kişisel ve karma sergilere katıldı. (IWS) Uluslararası Suluboya Derneği Üyesidir.

Galeri : 

Bodrum 38×56 cm
 

 

Esen Alp

Esen Alp

ESEN ALP

1955’te Kars’ta doğdu. Ortaokul yıllarında başladığı resim çalışmalarına okul ve iş hayatı nedeniyle bir süre ara verdikten sonra yeniden başladı. 2000 yılında İzmir Resim Heykel Müzesi’nde ve özel atölyelerde değerli akademisyenlerle çalıştı. IWS (International Watercolor Society), Resim Heykel Müzesi Derneği üyesidir. Kendine özgü tarzıyla, daha çok doğa, belgesel ve portre çalışmakta, transparan, renk, biçime önem vermektedir. Akrilik, sıvı akrilik ve suluboya vazgeçemedikleridir. Resimleri çeşitli koleksiyonlarda, hastanelerde yer almaktadır. Festivallerden, yarışmalardan, çalıştay ve şenliklerden sertifika ve ödülleri bulunmaktadır. 18 kişisel sergi, 50’yi aşkın karma sergiye katılmıştır. Halen Cemal Varol-Yasemin Bayık ve kendi atölyesinde çalışmaktadır.

esenalp29@gmail.com

GSM : 053205835163

Galeri : 

 

Fazilet Topçuoğlu

Fazilet Topçuoğlu

FAZİLET TOPÇUOĞLU

1953 doğumludur. Hacettepe Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü’nü bitirdi. Resim yapmak yaşamının bir parçasıydı her zaman.  Son 20 yıl suluboya tekniğiyle çalışmalarına hız verdi. 2 kişisel sergi, 40’tan fazla karma sergide yer aldı. Uluslararası Suluboya Derneği Türkiye’nin ülke içindeki tüm etkinliklerine ve suluboya festivallerine katıldı. İstanbul Watercolor Society yarışmasında Nisan ayı ikincisi olarak ödül aldı. IWS Kosova etkinliğinde bir çalışması yer almaktadır. Uluslararası Suluboya Derneği’nin bir üyesi olarak “Suyun Büyüsü” sergi etkinliklerine katılmaktadır.

Galeri : 

Ferda Çevikel

Ferda Çevikel


1985 yılında G.Ü Ekonomi bölümünden mezun oldu. Ankara’da yaşamaktadır. 2009 yılında suluboya çalışmalarına başladı. Vahap Demirbaş, Haluk Evitan, Orhan Gürel, Sait Günel ile çalışmalarını sürdürdü. 2010 dan bu yana çeşitli karma sergilere katıldı. 2017 de ilk kişisel sergisini açtı. IWS üyesidir yurtiçi ve yurtdışı çeşitli suluboya etkinliklerine katılmaktadır. Halen çalışmalarına Ankara’da devam etmektedir.

Ferhat Dikel

Ferhat Dikel

FERHAT DİKEL

1959 doğumlu olan Ferhat Dikel İşletme Fakültesi mezunudur. Resim çalışmalarına babasından aldığı derslerle küçük yaşlarda başlayan Ferhat Dikel resimle ilişkisini aralıksız devam ettirdi. Malzeme ve konu sınırlandırması olmaksızın her fırsatta resim çalışmalarına devam etti. On yıl kaldığı yurtdışından 1992 yılında döndükten sonra suluboya çalışmalarına ağırlık verdi. Ferhat Dikel’in 1992 yılından beri devam ettiği suluboya çalışmalarının ürünü olan resimler ‘Yaşayan Doğa’  başlığı altında toplanabilir… Başlıktan da anlaşılacağı gibi; yaşadığımız çevre, hayvan ve insan konularını içermektedir. Pek çok Kişisel Sergi açtı, birçok karma sergiye katıldı. Yurtiçi ve yurtdışı pek çok özel koleksiyonda eserleri yer almaktadır.(Almanya, Bulgaristan, Polonya, Suudi Arabistan, Ürdün, Azerbaycan Amerika Birleşik Devletleri gibi.) Evli ve iki çocuk babası olan sanatçı halen Çukurova Üniversitesi’ndeki görevine devam etmektedir Adana’da yaşayan Ferhat Dikel çalışmalarını kendi atölyesinde (Dikel Resim Atölyesi) sürdürmektedir.

 

Dikel Resim Atölyesi

1992 Yılından beri çalışmalarını ağabeyi Murat Dikel ile beraber Art Stüdyo’da sürdüren Ferhat Dikel Mayıs 2004 tarihinden itibaren Dikel Resim Atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Atölyede resme gönül vermiş, bilgiyi paylaşmak ve geliştirmek isteyenlere de yardımcı olmaya çalışmaktadır. Kırk yılı aşkın bir süredir devam eden araştırma öğrenme, uygulama ve paylaşma süreci yaşam boyu sürecektir.

 

SERGİLER 

1992-ARTSTUDİO

1994-ARTSTUDİO

1995-ADANA B.BELEDİYESİ

1997-ADANA B.BELEDİYESİ

1997-ANTAKYA

1999-75.YIL SANAT GALERİSİ ADANA

1999-BİLFEN OKULLARI

2001-75.YIL SANAT GALERİSİ ADANA

2003-75.YIL SANAT GALERİSİ ADANA

2004-DİKEL RESİM ATÖLYESİ

2005-GALERİ LAVİ ANKARA

2005-SANKO SANAT GALERİSİ-GAZİANTEP

2005-DİKEL RESİM ATÖLYESİ

2008- 75.YIL SANAT GALERİSİ ADANA

2010- DİKEL RESİM ATÖLYESİ

Galeri : 

Firdevs Posacı

Firdevs Posacı

FİRDEVS POSACI

Resimlerinde gördüğü, dokunduğu, yaşayarak hissettiği mekân ve konuları kendine özgü renkleri ile işleyen bir Ege sanatçısıdır. Profesyonel resim yaşamına 1997 yılında başladı. Yaşadığı yörenin insanlarını, gelenek ve göreneklerini, değerlerini ve yaşama biçimlerini tuvaline yansıtan sanatçı resimlerinde yaşanmışlığı, içsel yolculuğu ve gerçekliği özümser. Renkleri kendi üslubunda kullanmaktadır. Yağlıboya çalışmalarının yanı sıra, Uluslararası Suluboya Portre Ressamı Atanur Doğan’danaldığı suluboya tekniklerini kendi resim yeteneği ile yoğurarak sanat dünyasına çok sayıda eser kazandırmıştır. Ebru çalışmaları da bulunmaktadır. Karakalem, yağlı boya ve suluboya alanında çok sayıda öğrenci yetiştirmişve yetiştirmeye devam ediyor. Aydın Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen, workshop etkinliklerinin organizasyonunu gerçekleştirdi. Uluslararası Suluboya Derneği’nin resim yarışmasını organize eden ekipte yer aldı ve Uluslararası Suluboya Derneği’nin kuruluş çalışmalarında bulundu. Bir dönem dernek başkanlığı,  bir dönemde derneğin yönetim kurulu üyesi oldu. (IWS) Uluslararası Suluboya Derneği üyesidir.7 kişisel sergi açtı, 30’dan fazla karma sergiye ve uluslararası birçok festivale katılarak canlı sunumlar yapmıştır.

fposaci@hotmail.com

Galeri : 

Gamze Kılıç

Gamze Kılıç

GAMZE KILIÇ


1995 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve orta öğretimini Gaziantep’te tamamladı. 2013 yılında Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği eğitim programına başladı. Liseler arası düzenlenen birçok yarışmada ödülleri bulunmaktadır. Liseler arası, Trabzon Yeşilden Maviye Uluslararası Suluboya Festivalinde çalışması sergilenmiş ve en iyi eser ödülü almıştır. Sanko Sanat Galerisi koleksiyonunda bir suluboya çalışması yer almaktadır. Birçok karma sergiye katılmıştır. Bornova/İzmir ve Efes Müzesi olmak üzere 2 kişisel sergi açmıştır. Şuan Malatya’da lisans eğitimine ve çalışmalarına devam etmektedir.

Galeri : 

 

 

Gönül Büyükmercaner

Gönül Büyükmercaner

GÖNÜL BÜYÜKMERCANER

Mayıs 1965 İstanbul  doğumludur. Kendini bildi bileli, suluboya resim   hayatı oldu. Bakırköy Kız Meslek Lisesi mezunudur. 18 senedir  resim yapıyor. İnsan yüzlerindeki ifadeler ve doğanın içindeki kaos ve kaos içindeki  muhteşem düzen kendisini resim yapmaya zorladı. Hiç bir kelime ya da cümle kullanmadan, resim yaparak, kendini ifade etmenin  anlatılamaz bir  özgürlük duygusu olduğunu düşünüyor. Ayrıca IWS ailesi ile tanışmak, suluboya tekniğine daha profesyonel  göz ile bakmasını sağladı. Şu an Halk Eğitim de  resim  hocası olarak çalışıyor.

Galeri : 

Gül Nihal Pekdağ

Gül Nihal Pekdağ

Gül Nihal PEKDAĞ

Balıkesir’de doğdu. 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Taş ve Metal İşlemeciliği bölümünden mezun oldu. 2003 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Resim-İş Eğitimi Grafik Ana sanat Dalından mezun oldu. 2002 ve 2003 yıllarında Uludağ Üniversitesinde ve Bursa Resim Heykel Müzesinde toplam 5 karma sergiye katıldı. 2003 yılında Bursa’da Royal Talens’te sanat danışmanı olarak çalıştı. 2004-2005 yıllarında Lyon II Üniversitesinde Fransızca dil eğitimi aldı. 2005 yılında Lyon’da ilk kişisel sergisini açtı. İkinci kişisel sergisini ise 2006 yılında Balıkesir Üniversitesinde açtı. 2008 yılında Balıkesir Halk Eğitim Merkezi bünyesinde2 karma sergiye katıldı. 2014 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında karma sergiye katıldı. 2016 yılında Bulgaristan’da düzenlenen “7’th Lessedra International Painting & Mixed Media Competition” uluslararası resim yarışmasına katıldı. 2016 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği “Cumhuriyet ve Demokrasi” konulu karma resim sergisine ve Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Yöresel Ürünler Sempozyumu ve Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında “Geçmişten Günümüze İzler” konulu karma resim sergisine katıldı. 2016 yılında Balıkesir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Sanat’a Karşı Olumlu Tutum Geliştirme: Sanat’la Bir Gün” isimli projenin yürütme Kurulunda yer aldı. Halen Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Gülay Aytan

Gülay Aytan

GÜLAY AYTAN

Sanatçı, TED Ankara Kolejini, Hacettepe Üniversitesi Ekonomi bölümünü; San Francisco Lincoln Üniversitesinde ise MBA eğitimini tamamladı. San Francisco City College ve Canada College’da çeşitli çizim ve tasarım dersleri aldı. Bunun yanı sıra Tasarım diplomasını aldı. 1991- 2011 yılları arasında ABD’de çeşitli art workshoplara katıldı. İrfan Önürmen, Burhan Özer, Orhan Taylan, Sait Günel, Işıl Özışık, Orhan Gürel, Alvaro Castagnet, Joseph Zbukvich, David Taylor ile atölye ve workshop çalışmalarına katıldı.2014 yılında açılan Kalamış Da MarioRestorant duvarlarında suluboya-desen çalışmaları bulunmaktadır. Sanatçı 1999 yılından beri, İstanbul’daki atölyesinde “ATÖLYEBİZ”de resim çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Kadın Ressamlar Derneği üyesidir.2013 yılında kurulan Art-İst İstanbul Suluboya Derneğinin kurucu üyelerindendir.2016 yılında Türkiye’yi temsilen 15 kişilik sanatçı grubuyla İtalya’da Fabriano şehrindeki Uluslararası Suluboya Sergisine katıldı.2001 yılından beri İtalya, Fransa, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum’da 20’nin üzerinde yağlıboya, akrilik ve suluboya, kişisel ve karma sergilere katıldı.

Galeri : 

Güler Göker

Güler Göker

GÜLER GÖKER

Göztepe Kız Meslek lisesinden mezun oldu. Neval Avcı, Turan Enginoğlu, Atanur Doğan ve Çetin Davran gibi değerli hocalar ile çalıştı. 3 kişisel sergi ve birçok grup sergilerine katıldı. Yurt içi ve yurtdışı koleksiyonlarda resimleri bulunmaktadır. Halen San-Art Atölye’de Salih Aydın hoca ile çalışmaktadır. Uluslararası Suluboya Derneği üyesidir.

 

 

Galeri : 

Gülfem Arslanoğlu

Gülfem Arslanoğlu

Gülfem Arslanoğlu 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya geldi. 2000 yılında Vakıfbank’tan emekli oldu. Resim çalışmalarına Akçay İda Ressamları Atölyesi’nde Güler Diler’den aldığı derslerle başladı. 2005-2007 yılları arasında İzmir Güzelyalı Kültür Sanat Merkezi’nde Reyhan Abacıoğlu ile çalışmalarına devam etti. 2007-2009 yılları arasında İzmir Suluboya Ressamları Derneği’nde Atanur Doğan gibi bir ustadan dersler aldı. Sanatçı 2010 yılından bu yana suluboya resim çalışmalarını İhsan Çakıcı Atölyesi’nde sürdürmektedir.

Katıldığı Karma Sergiler
2000-2004 Akçay İda Ressamları Atölyesi, Akçay/Balıkesir ,2005 Dr. Selahattin Ayçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi, İzmir
2005 Palmiye AVM, İzmir, 2005 Güzelyalı Kültür Sanat Galerisi, İzmir , 2007 İzmir Resim Heykel Müzesi, İzmir
2008 İzmir Çetin Emeç Sanat Galerisi, İzmir , 2008 Suluboya Ressamları Derneği ve Doğan Art Gurubu Karma Resim Sergisi, Tire, İzmir
2008 Suluboya Ressamları Derneği ve Doğan Art Gurubu Karma Resim Sergisi, Foça, İzmir, 2013 Ankara Müjdat Gezen Kültür Sanat Merkezi, Ankara

Kişisel Sergiler
2012 TESK Sanat Galerisi, 2013 Altındağ Belediyesi Hamamönü Sanat Galerisi, 2016 Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Mustafa Ayaz Vakıf Müzesi

İletişim
Email:arslanoglugulfem@gmail.comGülsen Çalhan

Gülsen Çalhan

GÜLSEN ÇALHAN

Erzincan’da doğdu. Resim sevgisi okul yıllarında başladı.Karşıyaka atölye çalışmalarında, Celal Yetkin Atölyesinde Doçent Mehmet Boztaş ile uzun yıllar çalıştı, suluboya çalışmalarını Ali Rıza Kırkhan ile devam ettirdi. Bir yarışmada IWS ile tanışınca Atanur Doğan sayesinde suluboya sevgisi çoğaldı ve tekniği öğrenmesinde etkili oldu. Yurt içi ve yurtdışında karma sergilere katıldı. Halen Uluslararası Suluboya Derneği yönetiminde aktif olarak çalışmalarına devam ediyor.

Galeri : 

Gültekin Çiçekçiler

Gültekin Çiçekçiler

Gültekin Çiçekçiler

22.02.1951 yılında Erzurum doğumludur. Orta ve lise eğitimini Balıkesir Anadolu Lisesinde tamamladı.
1975 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi yüksek mimarlık Bölümünden mezun oldu.
Mimarlık mesleğinde 43 yıldır serbest mimar olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.
5 Yıldır Suluboya resim sanatında IWS üyesi bir sanatçı olarak resim yapmaktadır.
Realistik suluboya resim yapmak ilgi alanıdır. 35×50 ve 50×70 cm ebadlarında çalışmaktadır.
Tema sınırlaması olmadan, ıslak ve kuru teknikleri resimlerinde bir arada kullanmayı tercih etmektedir.
-Katılımlar ve sergiler:
-İnternational Triennal Watercolor and Spirit Varna-BULGARIA.2016
-1.st.International Watercolor Online Contest IWS IRAN.2016.Top 20 list
-Vizart 2.nd Tirana International Watercolor Biennale.2017.Top 10 list.
-Mor Kaftan Sanat Galerisi Kişisel Sergi.2017.
-Moda Deniz Kulübü Karma Sergi.2017.
-IWS Turkey (Suyun Büyüsü ) Karma sergileri.2017
-Abu Rawash Art
2.nd International Watercolor Contest2018.
Appreciation Award.
-UWE.1.st Universal Watercolor EXIBITION.2018
Hong Museum….Shaanghai P.R.C..

Born at 22.02.1951 in Dumlu,Erzurum. Completed high school education in Balıkesir Anatolian High School. At 1975,he was graduated
from Mimar Sinan Fine Arts University as a mastered architect. He has been running his own professional business for 43 years.
He is into watercolor art for 5 years now. He has gained degrees in various online competitions that
were hold by International Watercolor Society. He has staged 1 solo,1 joint exhibition. Also, participated too many other
exhibitions which were publicly open to any artist who wants to attend.
He considered working detail on 35×55 cm paintings unsatisfactory and decided to change his scope
more on 50×70 cm watercolor paintings.
He paints his artworks with more realistic approach, wet and dry techniques.

50X70 cm
Hafize Ülkü

Hafize Ülkü

HAFİZE ÜLKÜ

İstanbul doğumludur. İlk resim denemelerine okul yıllarında karakalem olarak adım attı. 2006 yılından itibaren değerli hocalardan desen, yağlıboya, pastel, sanat tarihi ve suluboya eğitimi aldı. Suluboyanın büyülü dağılımı ona oldukça heyecan verdi. Resimlerinde portre ağırlıklı çalışmaktadır. Özellikle sanatçı figürleri onu etkiledi. Sanatı sanatla harmanlamak ve o atmosferi hissetmek belki de içinde kalan sanat aşkını böylece bastırmış oldu. Onun için sanat yaşamın renkleri demekti. TEGV vakfında çocuklara gönüllü resim öğretmenliği yaptı. 2013-2014 öğretim yılında belediye de resim öğretmeni olarak görev aldı. Birçok sergi katılımında bulunmuştur. IWS TURKEY (Internatioanal Watercolor Society) derneği üyesidir. ART-İST İstanbul suluboya derneği ne üyedir. Yaklaşık 2009 yılında resme gönül vermiş bir kaç arkadaşı ile atölye kurmuş  ( ATÖLYE HALİÇ) burada çocuklara yönelik resim eğitimi vermeye devam etmektedir. 

E-mail: ulku4343@hotmail.com

Gsm: 05327024603

Galeri : 

Harun Yiğit

Harun Yiğit

HARUN YİĞİT

 

1981 doğumlu sanatçı İstanbul’da yaşıyor. Üniversitenin Bilgisayar Destekli Tasarım bölümünden mezun oldu ve aktif olarak bu işi yapmaktadır. Suluboya ile tanışıklığı ilkokul yıllarına dayanmaktadır. Bilgisayarın hayatına girmesiyle uzun bir ara verdiği resme 2012 yılında tekrardan devam etmeye başladı. Dönem dönem ayrı kalsa da suluboyanın kendisi için bir sevda olduğunu ve ne kadar ayrı kalırsa o kadar şevkle geri döndüğünü anlaması sanatçıyı bu topluluğun bir parçası olmaya itti.

 

Sevdiği uğraşların hayatını idame ettirmek için zorunluluk olduğunda büyüsünün bozulduğunu deneyimlediğinden suluboyanın kendisi için hayat boyu sürecek bir hobi olarak kalmasını umut ediyor. Gelişimi ve değişimi hayat felsefesi olarak benimsemiş birisi olarak suluboya konusunda da kendisini geliştirmeye ve bunu kendini ifade etme biçimi olarak kullanmaya çalışıyor.

 

Hasan Uğur Abaoğlu

Hasan Uğur Abaoğlu

HasanUğurAbaoğlu

1975 yılında Manisa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da tamamladı. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında Tarsus Kültür Merkezi’nde resim çalışmalarına başladı. Cumali BALCI ve Ahmet BAĞ’dan suluboya üzerine dersler aldı. Suluboya ve yağlıboya çalışmalarına Mersin’de devam etmektedir. Sanatçı evli ve bir çocuk babası olup halen Sınıf Öğretmeni olarak çalışmaktadır.
KATILDIĞI SERGİLER
2001 Tarsus Kültür Merkezi Sergi Salonu (Karma)
2002 Tarsus Kültür Merkezi Sergi Salonu (Karma)
2003 Tarsus Devlet Hastanesi (Karma)
2003 Tarsus Kültür Merkezi Sergi Salonu (Karma)
2004 Tarsus Kültür Merkezi Sergi Salonu (Karma)
2005 Atatürkçü Düşünce Derneği Tarsus (Karma)
2009 M. İlhan – A. Uğural Sergi Salonu Mersin (Karma)
2011 Meryem Uçak Atölyesi Mersin (Karma)
2016 Aratos Kültür Sanat Evi Tarsus (Karma)
2018 Aratos Kültür Sanat Evi Tarsus (Karma)
He was born in Manisa in 1975. He completed his primary and middle school education in Sakarya. He graduated from Gazi Üniversity, Technical Education Faculty, Machine Education Department in 1997. He started his painting studies in Tarsus Cultural Center in 2000. He took courses from Cumali BALCI and Ahmet BAĞ abaut watercolor painting. He continues his watercolor paintings and oil paintings in Mersin. The artist is married and has o son. He still works as a primary school teacher.

Hatice Özşahin

Hatice Özşahin

HATİCE ÖZŞAHİN

1953 yılında Adana’da doğdu ve lise eğitimini bu şehirde tamamladı.1989 yılında resim yeteneğini geliştirmek amacıyla Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde Sn. Mustafa Dulda nezaretinde desen, yağlı boya, linol baskı, pastel tekniklerini öğrenip kendini geliştirdi. Dört yıllık eğitim sonunda Kültür Bakanlığı’nın verdiği kurs yeterlilik belgesiyle mezun oldu. Aynı yıllarda Sn. Mehmet Çekenoğlu ile suluboya, 1999-2003 yıllarında Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Mustafa Okan ve Yrd. Doçent Muzaffer Tire’nin atölye çalışmalarına katıldı.Seramik çalışmalarının da sanat hayatında önemli yeri vardır. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda grup ve karma sergiye katıldı. Birçok dernek ve kuruluşlardan plaket ve teşekkür belgesi aldı. Vazgeçemediği spatula ve kahve tonları resimlerinin temelini oluşturmaktadır. Ekspresyonist çizgide gerçekleştirdiği kompozisyonlarda insan figürleri ve natürmorta olan duyarlılığını fazla abartmadan, doğallığını yitirmeden renk ve ışık dengelerini koruyarak tuvallerine yansıtmaktadır. Adana Ressamlar Derneği ve Türkiye Ressamlar Derneği üyesidir. On dört kişisel sergi açan ve çok sayıda karma sergiye katılan sanatçı çalışmalarını halen kendi atölyesinde sürdürmektedir.

Galeri : 

Hümeyra Erdem

Hümeyra Erdem

Hümeyra Erdem

 

ÖZGEÇMİŞ

Hümeyra ERDEM, yaşamını Ankara’da sürdürmektedir. Ankara Kolejinde başlayan eğitimine İngiltere’nin Birmingham kentinde ve A.İ.T.İ. Akademisi’nde devam etmiş, Mali Bilimlerden mezun olmuştur.

Resim çalışmalarına farklı dönemlerde sırasıyla, Neşe ÜÇER atölyesinde Nihat TANDOĞAN ile yağlı boya tekniği, Transparan Sanat Galerisi’nde Gür DALKIRAN ile yağlı boya ve akrilik, Orhan GÜREL ile suluboya ve pastel teknikleri konusunda çalışmalar yapan ERDEM, çeşitli karma sergilere katılmıştır.

 

KİŞİSEL RESİM SERGİLERİ

2014      İbramaki Sanat Galerisi, KUŞADASI

2015      Çankaya Belediyesi Galeri Uray,  ANKARA

2015      Hakan Aykan Kültür Merkezi,BODRUM

2016      İbramaki Sanat Galerisi, KUŞADASI

2016      Efes Müzesi Hikmet Gürçay Sanat Galerisi,  SELÇUK

2017      Çankaya Belediyesi Galeri Çankaya, ANKARA

2017      TBMM MUSTAFA NECATİ KÜLTÜR EVİ

İlknur Özen Paksoy

İlknur Özen Paksoy

İLKNUR ÖZEN PAKSOY

     1966 yılında Ankara’da doğdu. 1984’te TED Ankara Kolejinden ve 1990’da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümünde ihtisasımı tamamladı ve halen ODTÜ Sağlık ve Rehberlik Merkezinde Dermatoloji uzmanı olarak çalışmaktadır.

     Suluboya resmin duygulu, ışıltılı ve şiirsel tarzına duyduğu hayranlık sonucu 2004 yılında Orhan Gürel ile suluboya çalışmalarına başladı. Işıl Özışık, Ayten Taşpınar, Vahap Demirbaş, Keiko Tanabe, Fabio Cembranelli ve Alvaro Castagnet ‘in kurslarına katıldı. Çeşitli karma sergilere, festivallere katıldı ve 2 adet kişisel sergisi oldu.

    Dünyada gördüğü ve kendisinde heyecan, mutluluk,  hayranlık ve tutku uyandıran görüntüleri resimlerine yansıtmaya çalışıyor. Bazen ilham verici bir ışık, bazen güzel karşı konulamaz bir renk, bazen de ruhunu okşayan bir atmosfer kendisini cezbediyor. Bunları izleyicileriyle paylaşmak ve onların da hikâyesinin bir parçası olmalarını istiyor.

    Boş vakit bulabildikçe çalışmalarına suluboyanın verdiği mutluluk ve zevkle devam etmeye çalışıyor. Şimdilik suluboyanın harika bir hobi olduğunu ancak  yaşamı boyunca süren büyülü bir yolculuk olarak devam etmesini diliyor.

She was born in Ankara in 1966. She was graduated from TED Ankara College in 1984 and Gazi University Medical Faculty in 1990. She specialized in Ankara University Medical Faculty Dermatology Department and now she has been still working at METU Medical and Councelling Center. As a result of her admiration to sensitive, glittering and poetical style of watercolor, she started watercolor painting studies with Orhan Gurel in 2004. She has attended several
workshops and courses of Işıl Ozisik, Ayten Taspinar,Vahap Demirbaş, Keiko Tanabe, Fabio Cembranelli and Alvaro Castagnet .
She has participated in several group exhibitions , festivals and had two solo exhibitions. She tries to reflect the scenes she see in the world that arouse excitement, happiness, adoration and passion in her to her paintings. Sometimes an inspiring light,sometimes a lovely irresistable color,sometimes an atmosphere which touches her soul attracts her . She wants to share these with the viewers and make them to be part of her story. As long as she has free time, she is trying to continue her works with the happiness and pleasure watercolor gives her. Now ,watercolor is a wonderful hobby for her ,but she wants it to continue as a magical, lifelong journey.

Galeri : 

İnan Soylu

İnan Soylu

İNAN SOYLU

1979 Tunceli – Hozat Doğumlu olup ilk ve ortaöğretimi doğduğu ilçede tamamladı.1996 yılında KTÜ Fatih Eğitim fakültesinde Resim Öğretmenliği Bölümünü okudu. 2000 yılında memleketi Tunceli’ de göreve başladı ve halen aynı ilçede Ortaokul Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Suluboya ile meslek gereği önceden beri tanışmış olmasına rağmen profesyonel olarak uğraşma isteği büyük üstat Atanur Doğan ile 2017 yılı başında tanışması ile başladı. Atanur Doğan’ın suluboya ile yaptıklarından büyülendi daha sonrasında IWS ailesine katılması ile birlikte bu alanda çalışmaları daha da güçlendi. Çalışmalarında genelde yöre insanını konu olarak seçmeyi tercih ediyor. Umuyorki ileride bir gün çalışmaları ilgililer için arşiv oluşturur.

Galeri : 

Lütfiye Yazan

Lütfiye Yazan

LÜTFİYE YAZAN

1959 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi (K.T.Y.Ö.O.) Resim bölümünden 1981 yılında mezun oldu. MEB bünyesindeki okullarda Resim, Grafik Tasarım ve Ayakkabı Tasarım öğretmeni olarak çalıştı.Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Resim İhtisas Komisyonu, Ders Kitaplarını Resimleme ve Yayın Kültür Dairesi’nde Ders Kitaplarının Resimlerini İnceleme Komisyonu üyesi olarak çalıştı. Uluslararası ayakkabı tasarım diploma ve sertifikası bulunan Yazan, daha sonra TASEV tarafından Ayakkabı Tasarım Eğitimi için Milano’ya gönderildi. Ayakkabı ve Kostüm tasarımları yaptı. Kurucu başkanlığını da yaptığı Ayakkabı Tasarım Eğitimi programlarını hazırladı.1998 yılından beri eğitimlerini de yürütmektedir. Kişisel, grup, çok sayıda karma sergiler ve sanat çalıştaylarına da katılan sanatçı, BRHD ve IWS üyesidir. ODTÜ’de ve Anadolu Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Son olarak Selanik Sanat çalıştayına katıldı. Halen başkent Üniversitesi’nde Ayakkabı Tasarım derslerini yürütmekte, çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

GSM :    533 360 32 86

e-mail:   lutfiyeyzn@gmail.com

Atölye adres: Güleryüz sok. 32/3  Yukarı Ayrancı/Ankara

Galeri : 

Mehmet Akif Seçkin

Mehmet Akif Seçkin

MEHMET AKİF SEÇKİN

1954 Bursa’da doğdu, aslen Çanakkalelidir.1971’de Çanakkale Lisesini bitirdi, 1983’teODTÜ Kimya Yüksek Lisans diploması aldı.2008 de emekli oldu. 2013 de Bursa Belediye Konservatuvarı, THM Bölümünden mezun oldu. Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitim Çalışma Gurubu’nda ve çoksesli Müzik(DMD), THM, TSM derneklerinde halen çalışmaktadır.2009’dan itibaren, Mudanya BUSMEK’te Sn. Burcu Günel Yalman’la tüm resim teknikleri ve Sn. Aynur Akalın’la suluboya teknikleri dersleri aldı, daha sonra sanatsever arkadaşları ile kurmuş olduğu Mudanya Resim Atölyesi’nde Sn.Hacer Elitok ile çalıştı. Halen Sn. Halil Yoldaş Hoca ile resim çalışmalarına devam etmektedir. Aynur Akalın Resim Atölyesinde 1 yıl suluboya çalıştı. Yaşam boyu sanat felsefesiyle, müzik ve resim yapmaya çalışmaktadır.2009 yılından günümüze; Mudanya, Kumyaka, Tirilye’de, Esman Butik Hotel, Tahir Paşa Konağı, Montania Hotel, Uğur Mumcu Kültür Merkezi, Bursa da; Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, Tayyare Kültür Merkezi, Korupark, Carrefoursa, Kent Meydanı AVM, İlahiyat Fakültesi Galerisi, Bursa Ördekli Kültür Merkezi, Göç Müzesi ve Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi sergi alanlarında 15 karma sergiye katıldı.

Galeri : 

Mehmet Ali Özbek

Mehmet Ali Özbek

MEHMET ALİ ÖZBEK 

1957 yılında Mersin’de doğan Mehmet Ali Özbek İlk ve Ortaokulu burada okudu. 1971-1975 yıllarında dört yıl yatılı olarak okuduğu Diyarbakır Erkek Öğretmen Lisesinde; resim öğretmeni Zehra Sengir’in çalışmalarını ilgiyle izledi. Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinden 1982 yılında mezun oldu. Yurdun çeşitli yörelerinde hekimlik yapan Mehmet Ali Özbek; halen Ankara’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir kurumda Aile hekimi olarak görev yapmaktadır. 2016 Ekim ayından bu yana Orhan GÜREL atölyesinde suluboya çalışmaktadır.

Mehmet Ali Özbek, studied primary and secondary school in his hometown Mersin. At Diyarbakır Teacher High School where he studied between 1971 and 1975 for 4 years, he has watched the Works of his painting teacher Zehra Sengir with interest. In 1982, he graduated from Ankara University Faculty of Medicine. He has worked in several regions of the country as a Physician and now, he is working as a family Physician in an institution in Ankara affiliated to the Ministry of Health. He has been practicing watercolor paintings in Orhan Gürel’s workshop since October 2016.

Mehmet Fatih Şaş

Mehmet Fatih Şaş

Mehmet Fatih Şaş

1962 yılında Adana’da doğdu.
Babasının teşvikleriyle erken yaşlarda başlayan resim tutkusu, Askeri okulun ardından emekliliğe kadar kesintili olarak devam etti.

Doğanın sadece insana ait olmadığını vurgulamak amacıyla yapılan bir kişisel sergisinin yanısıra, bir çok karma sergiye katılmıştır.

Suyun sihirli gücü ve renklerin oluşturduğu süprizleri, doğa, insan ve çevre arasındaki aradaki dengenin görsel kapısı olarak değerlendirmesi esin kaynağıdır.
Suluboyanın yanısıra, taşların orjinal doku ve şekillerini koruyarak yaptığı tasarımları vardır.

Mehmet Fatih ŞAŞ was born in Adana in 1962. His passion for painting, which began at an early age with the encouragement of his father, continued to be interrupted until retirement after military school.
In addition to a solo exhibition to emphasize that nature does not belong only to man, he participated in many group exhibitions.
The magical power of water and the surprises created by colors are the inspiration to evaluate as a visual gateway to the balance between nature, man and the environment.
In addition to watercolors, there are designs that the stones make by preserving their original texture and shape.

Metin Uyan

Metin Uyan

METİN UYAN

1951 YILINDA  AMASYA’ DA DOĞDU. 1974 TARİHİNDE KARA HARP OKULUNDAN ORDUDONATIM SUBAYI OLARAK MEZUN OLDU. ÇEŞİTLİ  KITA VE  KARAHGAH        GÖREVLERİ YAPTI.   GÖREVLİ   OLARAK    AZERBAYCAN’ DA     BULUNDU. BU GÖREVLERİN    YANISIRA   ASKERİ    FABRİKALARDA     KOMUTANLIK   YAPTI. GÖREVLERİ   ESNASINDA ÇEŞİTLİ MESLEKİ ÖDÜLLER ALDI. EN SON OLARAK, MİLLİ    PRODÜKTİVİTE      MERKEZİ     TARAFINDAN    İŞ   YERİ   VERİMLİLİĞİ ARTIRILMASI  NEDENİYLE, 2004 YILININ “YILIN İŞVERENİ “  SEÇİLEREK ÖDÜL   ALDI.

2005 YILINDA EMEKLİ OLDU.  EMEKLİLİKTEN HEMEN SONRA, RESİM YAPMA BECERİSİNİ HAYATA GEÇİRMEK ÜZERE RESİM DERSLERİ ALDI.  2006 YILINDAN  İTİBAREN     KARMA   RESİM   SERGİLERİNE   KATILARAK    ESERLERİNİ SANATSEVERLERLE    PAYLAŞTI.      METİN UYAN EN BÜYÜK DESTEKCİSİ   AYŞE UYAN İLE    EVLİ OLUP, 2 ÇOCUK SAHİBİDİR.

RESSAM CAHİT MALÇOK ‘DAN DESEN DERSLERİ ALDI

RESSAM ORHAN GÜREL ATÖLYESİNDE 2005 YILINDAN BERİ ORHAN GÜREL’İN  ÖĞRENCİSİ OLARAK SULUBOYA RESİM ÇALIŞMLARINA DEVAM ETMEKTEDİR.

 

KATILDIĞI SERGİLER:

 

  • 2006 YILI YAĞMUR SANAT GALERİSİ (ANKARA)           KARMA RESİM SERGİSİ
  • 2007 YILI YAĞMUR SANAT GALERİSİ (ANKARA)           KARMA RESİM SERGİSİ
  • 2008 YILI G&G SANAT GELERİSİ         (ANKARA)            KARMA RESİM SERGİSİ
  • 2008-2010-2012-2014-2016 YILARI  ASKERİ MÜZE VE KÜLTÜR SİTESİ (İSTANBUL ) 9NCU YAŞAYAN ASKER  RESSAMLAR RESİMSERGİSİ
  • 2009 YILI BİLKENT CENTER SANAT SOKAĞI (ANKARA) ORHAN GÜREL SULUBOYA  SERGİSİ
  • 2009 YILI BİLKENT CENTER SANAT SOKAĞI (ANKARA) KİŞİSEL SERGİ 
  • 2013 YILI GALERİ M SANAT GALERİSİ (ANKARA) KARMA RESİM SERGİSİ
  • 2016 YILI GALERİ M SANAT GALERİSİ(ANKARA) KARMA RESİM SERGİSİ
Mustafa Yücel

Mustafa Yücel

MUSTAFA YÜCEL

Özgeçmişim ve sanat anlayışım

20.10.1949 yılında Muğla İlinin Ula ilçesinde dünyaya geldi.  Orta ve lise öğrenimini Muğla Turgut Reis Lisesi’nde tamamladıktan sonra,  Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Maliye Bölümünü bitirdi.  Öğrencilik yıllarında resim sanatıyla müfredat programının dışında özel olarak ilgilendi. Çalışmalarıyla sergilere iştirak etti. Takip eden yıllarda aktif iş yaşamı süresince bu sanat dalından uzak kaldı. 2005 yılından itibaren palet, boya ve tuvaliyle 4 kafadar tekrar buluştu. Sanatsal yaşamının bu evresinde yağlı boya ve suluboya tekniği ile daha ziyade realist ve figüratif tarzda doğa – insan  – hayvan ilişkileri ile günlük hayatın sıradanlığı bir o kadar da acımasızlığı karşısında küçük dünyalarına sıkışıp kalmış yoksul insanları özellikle de çocukları konu alan resimler yapıyor. Yurtiçinde 19, yurt dışında 1 olmak üzere 20 karma sergiye katıldı. Çalışmalarını halen İzmir’de sürdürmektedir.

Mustafa Yücel

Üyesi olduğu dernek ve topluluklar:

IWS Uluslararası Suluboya Derneği

http://enginoglusanat.com

http://sesan.org.

Müjgan Köse

Müjgan Köse

MÜJGAN KÖSE

Ankara doğumludur. Okul yıllarından başlayarak hayatının her döneminde resim sanatı yer aldı.Çeşitli kurslar ve halk eğitim merkezlerinde yağlı boya eğitimi aldı.Resim yapma yolculuğunda suluboya ile tanıştı, suyun büyüsü ile suluboya tutkuya dönüştü. İstanbul ve Ankara’da Sait GÜNEL ve Orhan GÜREL atölyelerinde suluboya eğitimi aldı.
Yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergiye katıldı.2 kişisel sergi açtı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği yayını olan “Gaziler” dergisi 144. sayısında 2017 yılında yaptığı “Atatürk” portre çalışması kapak fotoğrafı oldu.
Amerika New Jersey The Peterson Museum ve The Art Factory’de eserleri sergilendi.Italya Fabriano in Watercolor 2018 festivaline kendi eseri ile katıldı.
IWS ,Hindistan, Ukrayna, Costa Rica, Nepal, Malezya, Macaristan, Myanmar, Romanya, Bulgaristan, Finlandiya, Polonya’da festival ve bienallere seçilmiş eserleri ile katıldı ve ödül alarak uluslararası kataloglarda yer aldı.
IWS Uluslararası Suluboya Derneği Türkiye ve Art-İst İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği üyesidir.

Nahide Köseoğlu

Nahide Köseoğlu

NAHİDE KÖSEOĞLU

1942 Denizli doğumlu olup, 1959 Kız Enstitüsü mezunudur. Okul çağlarında resim hocası Sevinç İzmirlioğlu tarafından yetiştirildi. 33 yıl sonra 1993 yılında Hürriyet gazetesinin açmış olduğuresim kursuna gitti. Ali Rıza Kırkhan hocadan ders aldı. Yine Turgut Pura Vakfında, Ali Rıza Kırkhan hocayla 7 yıl çalıştı. Hasan Rastgeldi, Turan Enginoğlu , Atanur Doğan , Hasan Gürsoy hocalarla çalışmalar yaptı. Şu an İnci Tarakçıoğlu atölyesinde, İnci Tarakçıoğlu hocayla resim, Resim Heykel Müzesinde Yasemin Bayık hocayla,  3 yıldır, desen çalışmaları yapmaktadır. Doğanınkendisinde yarattığı coşkudan son derece etkilenmektedir. Sanat içinde eğitimin duygularının bir parçası olduğuna inanmaktadır. 22 Kişisel sergi, çok sayıda karma sergilere katılımıvardır. Yarışmalı sergilere katılmışve birçok sergilenme ödülü almıştır. İzmir Suluboya Derneği kurucu üyelerindendir.

Nazan Külür

Nazan Külür

Nazan Külür

1964 yılında İzmir’de doğdu. A.Ö.F İş İdaresi mezunudur. Geçmiş dönemlerde dokuz karma sergiye katıldı. Celal Yetkin atölyesinde iki yıl desen ve yağlı boya çalışmaları yaparken suyun büyüsüne kapıldı ve Salih Aydın , Atanur Doğan hocalarla atölye çalışmalarına katıldı. Halen San-Art atölyede Cemal Selimgil ile suluboya çalışmalarına devam etmektedir. Çektiği fotoğrafları yorumlayabilmek kendisine büyük bir mutluluk vermektedir.
She was born in İzmir Turkey 1964 and graduated from Anadolu University – Business Administration. She has exhibited paintings in nine different galleries. During her training in Celal Yetkin’s studio for two years with oil painting she was fascinated by watercolor painting. She started watercolor training with Salih Aydın for a year, joined Atanur Doğan’s workshops. She is still attending watercolor training with Cemal Selimgil in San-Art Studio .She feels happiness while she is painting with her own taking photographs.

Galeri :
 Necla Ayvaz

Necla Ayvaz

NECLA AYVAZ


1955, Konya Beyşehir doğumludur.  Ziraat Bankasından emekli, evli ve iki çocuk annesidir. Çalışma hayatıyla birlikte ara verdiği resim çalışmalarına,2000 yılında Devlet Güzel Sanatlar galerisinde yeniden başladı. Suluboya tekniğinde figüratif tarzda resimleriulusal ve uluslararası resim kataloglarında yer aldı. Kişisel sergi ve pek çok karma sergiye katıldı. Uluslararası Suluboya Derneği (IWS)  ve SAKÜDER (Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği) üyesidir.Halen çalışmalarına evinde ve Günaydın Sanat Galerisinde devam etmektedir.

Galeri : 

 

Necla Özaydın

Necla Özaydın

NECLA ÖZAYDIN

,
1955, Akhisar doğumludur. Resim çalışmalarına 2013 yılında Bostanlı Celal Yetkin atölyesinde Hatice Köksal ile başladı. Kipa Aile Klübü eğitmeni Yeliz Köseler, Alaybey Halk Eğitim eğitmeni Figen Büyükhan ile resim kurslarına katıldı. San-Art Atölye’de Çetin Davran ve Salih Aydın’ dan suluboya dersleri aldı. Özel kurslara devam etmekte ve Uluslararası Suluboya Derneği üyesi olarak derneğin Karma Sergilerine katılmaktadır.

Neylan Olcay

Neylan Olcay

NEYLAN OLCAY

1958 yılında İstanbul`da doğdu. Emekli bankacıdır. İlk suluboya eğitimine 2007 yılında Lale TUNALI ile başladı.2013-2014 yılında Hatice Köksal’dan,2015 yılında Çetin Davran’dan suluboya eğitimi aldı. Halen San-Art Atölye’de Salih AYDIN ile atölye çalışmalarına devam etmektedir. 2008 – Datça Bülent Ecevit Kültür Merkezi- suluboya – Karma, 2013/2014 Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı – Suluboya –Karma, 2015 İzmir suluboya Ressamları derneği-yarışma sergileme,2015 Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi – suluboya-karma,2015 Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi- suluboya kişisel sergi,2015 Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezi Atölye suluboya karma sergi,2015 İzmir Fuar Kadınlar günü sergisi- karma,2016 Bilge Çınarlar Yaşam Kulübü sergi-karma,2016 Seferihisar Suluboya Festivali-karma sergi,2017 Suyun Büyüsü suluboya sergilerine katılmıştır.

neylanolcay@hotmail.com

Galeri : 

 

Nilgün Arslanoğlu

Nilgün Arslanoğlu

NİLGÜN ARSLANOĞLU

1963 Yılında Erzincan’da dünyaya geldi, çocukluğu ve eğitimini İstanbul’da tamamladı. Tekstil sanat okulu mezunudur. Tekstil sektöründe yöneticilik ve işletme müdürlüğü yaptı, emekli olduktan sonra resim serüveni başladı. Üç yıldır suluboya resim çalışıyor vehalen Aynur Akalın resim atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.  Yedi adet karma sergide yer aldı. Suluboyanın  kesinlikle  bir sihir  ve mükemmel bir terapi olduğuna inanıyor.

 

Galeri : 

Nur Alpseymen

Nur Alpseymen

Nur Alpseymen

 İzmir’de doğdu. Karşıyaka Kız Enstitüsü ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsünde resim bölümünde okudu. Resim çalışmalarını suluboya üzerinde yoğunlaştırarak yarışmalarda çeşitli ödüller aldı. 1. ve 2. Internatioanal Watercolor Society etkinliğine katıldı. Seferihisar Tohum Takas Şenliği ve 2013 yılında Kadına Şiddete Fırça Atalım etkinliklerinde canlı sunum yaptı. Birçok karma atölye sergisinde resimleri yer aldı. Havagazı Fabrikasında kadın konulu sergiye, Narlıdere AKM ve Afrodisias Sanat Merkezi’de Atatürk konulu sergilere katıldı. Özdere Belediyesi Sanat Galerisi,  Karşıyaka Belediyesi Güzel Sanatlar Parkı Sergi Salonu ve Aphrodisias Sanat Merkezinde, Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi’nde 4 kişisel sergi açtı. Uluslararası Suluboya Derneği Türkiye’nin, Suyun Büyüsü sergilerinde yer aldı. Halen suluboya çalışmalarına San-Art Atölye’de tutkuyla devam etmektedir.

nuralpseymen@hotmail.com

Nuray Koçyigit

Nuray Koçyigit

NURAY KOÇYİĞİT

1965, Ankara doğumludur. 1982 yılında Aydınlık evler Lisesi’nden mezun oldu. 1987 yılında Kız Teknik Olgunlaşma Enstitüsü resim bölümünü bitirdi. 1989 yılına kadar turizm sektöründe halkla ilişkiler departmanında görev yaptı ve aynı yıl hayatını değerli eşi ile birleştirme kararı aldı. Bir kızı, bir oğlu olan sanatçının 2002 yılında değerli hocası Çağlayan Aydoğdu ile tanışması, çocukluktan süregelen resim merakını ve yeteneğini tuvallerle buluşturmasına yetti. Yağlıboya, pastel boya, sulu boya çalışmalarını halen sürdürmekte olan sanatçının resimlerinin konusu genelde peyzaj, natürmort ve figüratif ağırlıklıdır. Son yıllarda fotoğrafa olan ilgisi tuvallerine de yansımış, kendi objektifiyle bütünleşen kareleri tuvalleriyle buluşturarak resmetmiştir. 2002 yılı itibari ile katılmış olduğu birçok karma sergi ve kişisel sergiler, hem yerel, hem de ulusal basında ses getirmiştir. Araştırmacı ruhuyla çalışmalarına ara vermeden kendini geliştirmeye odaklanmış sanatçının en büyük mutluluk kaynağı resimlerini sanatseverlerle paylaşmaktadır. 

Galeri : 

Nuray Nizam

Nuray Nizam

NURAY NİZAM 

1960 İstanbul doğumludur. Doğayı çok seviyor, doğanın her sene kendini yenilemesinden çok etkileniyor. Doğaya olan tutkusu onu fotoğrafçılığa yöneltti ve emekli olduktan sonra kendine daha fazla vakit ayırmaya başladı. 2006 yılında resim kursuna yazıldı ve çok değerli hocalardan resim dersleri aldı. 2010 yılında ilk kişisel sergisini açtı ve o zamandan beri karma sergilere de katılıyor.Resim yaparak yaşamını belgelediğini ve tanık olduğu doğaya aracılık edip onu insanların görebilecekleri yere koyduğunu ifade ediyor. Yaptığı resimlerle insanların göremediklerini onlara yansıtmak istiyor.

Galeri : 

Nusret Topuzoğlu

Nusret Topuzoğlu

NUSRET TOPUZOĞLU

Çocukluk ve gençlik dönemlerinde  çeşitli malzemelerle  seyrek de olsa resim yapan sanatçı çalışma hayatının son yıllarında tekrar resim yapmaya dönerek  fırsat buldukça suluboya resimle uğraşmaya başladı. Ciddi bir şekilde suluboya çalışmaya başlaması 2004 yılında duayen suluboya ustası Işıl Özışık atölyelerine katılmakla oldu. Bu dönemlerden sonar kendisini geliştirerek yurtiçi ve yurt dışındaki suluboya resim çevrelerinde ismi geçen bir suluboyacı olarak  tanındı. Yurt dışında birçok yarışmalı bienal ve sergilere katıldı. Yurtiçinde 15 kişisel sergi açtı ve pek çok karma sergide yer aldı. Çalışmalarında  suluboyanın kendine özgü saydamlık ve ışık etkilerini öne çıkaran hızlı ve serbest bir çalışma stilini tercih etmektedir. Sanatçı Bodrum’daki  ev atölyesinde  resim yaparak, suluboya dersleri vererek  yaşamını  sürdürmektedir.

Galeri : 

Özden Ülken

Özden Ülken

ÖZDEN ÜLKEN

1953 Antalya doğumludur. Hacettepe Üniversitesi mezunudur ve fizyoterapisttir. Yıllarca sağlık sektöründe çalışmasına rağmen sanat her zaman en önde gelen ilgi alanı ve kendini ifade etme biçimi oldu. Sanat ile gerek kendi yaşamını, gerekse toplumsal konulardaki hislerini, kısaca hayatın tüm renklerini dile getirebildiği için, kendini mutlu ve şanslı hissetmektedir. Yaşamının son anına kadar sürekli öğrenerek geliştirmeyi, sanatın kendine getirdiği güzellikleri çevresi ile paylaşmaya devam etmeyi ilke edinmiştir. Önceki yıllarda ressam Nuran Keskin ve Selahattin Demir’den yağlıboya ve suluboya dersleri alan sanatçı, seramik çalışmalarına da devam etmektedir.4 kişisel sergi açmış ve çok sayıda karma sergiye katılmıştır.  IWS  üyesidir ve resimleri ile IWS suluboya festivallerine, sergilerine katılmaktadır.

Galeri : 

Pelin Kuşoğlu

Pelin Kuşoğlu

PELİN KUŞOĞLU

1976 yılında Almanya’da doğdu. 1997 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Çocukluk yıllarından beri hayalini süsleyen resim çalışmalarına 2000 yılında İzmir Çamkıran Sanat Galerisi’nde Aysel ÇAMKIRAN’dan desen, suluboya ve yağlıboya dersleri alarak 2005 yılına kadar burada devam etti. Akademik eğitimine 2007 yılında İzmir Devlet Resim & Heykel Müzesi’nde başladı. Perihan ÖZAL’dan desen, Uluslararası Suluboya Portre Ressamı Atanur DOĞAN’dan suluboya dersleri almaya başladı.2009 yılında suluboya resim çalışmalarına Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim-İş Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olan Turan ENGİNOĞLU ile devam etti.  Uzun süredir resim çalışmalarına Ressam Sayın Ayten GÜREŞÇİ Atölyesinde devam etmektedir.Bugüne değin 4 Kişisel ve 45’ten fazla Karma, 3 yarışmalı sergiye ayrıca pek çok etkinlik ve festivallere katılmıştır. 2010 yılında İzmir’in Renkleri Konulu Ulusal Resim yarışmasında suluboya dalında ikincilik ödülünü almıştır. İzmir Suluboya Ressamları Derneği ve Uluslararası Suluboya Derneği Üyesidir.2010 – Çeşme Tarihi Kilise / İzmir,2010 – Balçova Termal Sanat Galerisi / İzmir,2010 – Buca Hipodromu / İzmir, 2012 – Kemalpaşa Belediyesi Kültür -Sanat Merkezi / İzmir olmak üzere 4 kişisel sergi açmıştır.

E-mail: pelin.kusoglu@gmail.com

Galeri : 

Perihan Yılmaz

Perihan Yılmaz

PERİHAN YILMAZ

Önce uzaktan, sonra yakından,hep iç içe, hep yan yana. Uzun yıllar atölye ve galeri gezmeleriyle süren resim aşkı, sonunda aktif olarak kendisini kollarına aldı ve devam ediyor. Çalışma hayatında da hep resim ve resim severlerle birlikte olmak kendisineçok şey kattı. Çok istemesine rağmen aktif olarak resme başlaması ancak çalışma hayatının bitiminden sonra olabildi. Yağlıboya ve akrilikle başlayan çalışmaları bir gün IWS’nin İstanbul-Kadıköy’deki sergisini gezmesiyle yön değiştirdi ve suluboya aşkı böylece başladı. Önce Mehmet Najafzadeh, bir süre sonra da Ahmet Oğraş ve Ercan Paya ile suluboya çalışmalarına devam etti. Orhan Gürel ve Ilya Ibryaev ile atölye çalışmalarına, yerli ve yabancı birçok ustalarla workshop çalışmalarına, yurtiçi ve yurtdışı karma sergilere katıldı. İstanbul Suluboya Derneği ve Uluslararası Suluboya Derneği (IWS) üyesidir. Hayat sanatla güzel, biraz da kuralsızca deyişiyle çalışmalarına devam etmektedir.

First from a distance, then closely, always together, always side by side. Her love for painting, which lasted for many years with workshop and gallery visits, finally took herself in his arm and still continues.
In her professional life, being with painting and painting lovers has contributed a lot to her. Although she wanted it very much, it was only after the end of her working life that she started to paint actively. Her works, which started with oil and acrylic, changed direction one day when she has visited IWS’s exhibition in Istanbul-Kadıkoy, and her admiration for watercolor began. She continued her watercolor works first with Mehmet Najafzadeh and after a while with Ahmet Ogras and Ercan Paya . She has participated in workshops with Orhan Gurel and Ilya Ibryaev, workshops with many local and foreign masters, and group exhibitions in Turkey and abroad.
She is a member of the Istanbul Watercolor Society and the International Watercolor Society (IWS). She continues her work with the slogan that life is beautiful with art, and a little bit irregular.

Galeri : 

Pervin Burgaz

Pervin Burgaz

PERVİN BURGAZ

Resimle ilk olarak 1979 yılında İzmir’in Bergama ilçesinde resim öğretmeni Emine Çukurluoğlu sayesinde tanıştı. O yıllar klasik resim üzerine eğitim aldı. Daha sonra 1996 yılında İzmir Turgut Pura vakfında yolunun kesiştiği Ressam Ali Rıza Kırkan’dan empresyonizm üzerine eğitim almaya başladı ve sonrasındaki 8 yıl boyunca çalışmalarına kendisi ile beraber empresyonizmi benimseyerek devam etti. Gördüğünü duygularla yoğurup, renklerle tuvale aktarmayı seviyor.

Resim ile olan yolculuğunda İzmir, Aydın gibi çeşitli şehirlerde sergilere resimlerimle iştirak etti. Son olarak Bolu’da karma resim sergisine katıldı.

İki çocuk ve üç torun sahibi. An itibariyle Aydın’da ikamet ediyor.

Galeri : 

Ruhi Kulez

Ruhi Kulez

Dentist

RUHİ KULEZ 

1951 Eskişehir doğumludur. 1969 senesinde Eskişehir Maarif Koleji’nden, 1974 senesinde Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protez Ana Bilim Dalında doktora çalışmasına başladı. 1979 senesinde doktora derecesi aldı. 1979 Senesinde başladığı askerlik görevini 1981 senesinde tamamladı. 1981 senesinde serbest muayenehane çalışmasına başladı. 1982 senesinde muayenehane hizmetine ek olarak diş protez laboratuvarı kurdu. 1986 senesinde muayenehane hizmetine son verdi ve sadece protez laboratuvarı çalıştırmaya devam etti. Halen “Özel Kulez Diş Protez Laboratuvarı” yöneticisi olarak hizmetine devam etmektedir. Çalışma hayatı boyunca Ankara Diş Hekimleri Odası’nca düzenlenen kongre ve seminerlerde çeşitli sunumlar yaptı.
Lise yıllarında yağlıboya resim çalışmaları yapmıştı. 2014 senesinden sonra suluboya çalışmaya başladı.

Dr.Dişhekimi Ruhi Kulez

Özel Kulez Diş Protez Laboratuvarı
Adres:Fevzi Çakmak 2.Sok. No:38/2 Kızılay/Ankara
Tel:312-231 87 35-36
url: www.kulezprotez.com.tr
e-mail:bilgi@kulezprotez.com.tr
e-mail:rkulez@yahoo.com

Sema Tüfekçi

Sema Tüfekçi

SEMA TÜFEKÇİ

1967 yılında Adana’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Türkiye’nin çeşitli kentlerinde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi, Ev Ekonomisi Bölümünden mezun olduktan sonra Çankırı, Adana ve Tarsus’ta öğretmenlik yaptı. Halen Tarsus’ta Teknoloji ve Tasarım öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir. Resim çalışmalarına 2003 yılında yağlı boya ile başladı, 2010 yılında suluboya ile tanıştı. Tarsus, Antakya ve Nevşehir’de 30’u aşkın karma sergiye katıldı. 2015 yılında “Suyun Rengi” adlı kişisel suluboya sergisini Tarsus’ta açtı. Halen Ahmet Bağ & Cumali Balcı resim atölyesinde suluboya çalışmalarını sürdürmektedir. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Tarsus Ressamlar Derneği ve Uluslararası Suluboya Derneği üyesidir. 

Galeri : 

Semra Sancak

Semra Sancak

1960 yılında Kırıkkale’de doğdu.1981 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Bir yıl süreyle İçişleri Bakanlığı APK Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığ’ında görev yaptı. Mali Analistlik sınavı ile girdiği Vakıfbank’ta kariyerini tamamlayarak 2003 yılından Fon Yönetimi Başkanlığından Müdür olarak emekli oldu. 2003 yılında devraldığı Fırça Sanatevi’ne yeni bir vizyon kazandırarak atölye ve galeri olarak yapılandırdı. Çocukluğundan beri sanatın her alanına ilgi duyan Semra Sancak 20 yıldır resim yapmaktadır. Birçok karma sergide yeralmıştır. Fırça Sanat Galerisindeki Çalışmalarına galerici ve küratör olarak devam etmektedir. Kişisel ve karma sergiler, uluslararası etkinlikler düzenlemekte, fuarlara katılmaktadır. IWS Uluslararası Suluboya Derneği üyesi, dünyadaki uluslararası dört resmi galerisinden biri ve Dünya Danışma Kurulu Üyesidir. Aynı zamanda Mülkiyeliler Birliği, Ankara Üniversitesi Mezunları Derneği, Gaziosmanpaşa Soroptimist Kulübü, Galericiler Derneği ve Angikad Ankara Girişimci İş Kadınları Derneği Üyesidir.
Ayrıca, iki dergide köşe yazarıdır. Yazıları, sanatçı söyleşileri, gezi-anı yazıları yayınlanmaktadır. 100 den fazla tanınmış sanatçı ile yayınlanmış röportajı bulunmaktadır.

She was born in Kırıkkale in1960/Turkey .She graduated Ankara Universty The Faculty of Political Sciences in 1981.After worked for one year at Ministry of Interior ,by won an exam she started to work for Vakifbank as a financial analysist, getting promotions she retired as a manager from Vakıfbank Treasury Department in 2003. Semra Sancak have taken Fırça Art Gallery in 2003 and enlarged, gained new vision. Since her childwood she is interested in all art branches, have been painting and for 20 years.
She participated many art activities as a painter,mainly at Çanakkale Seramik Çankaya Showroom, Vakifbank Atakule Art Gallery,Tresury Undersecretary Art Gallery, Artforum Ankara Art Fair,Prime Ministry Press Release General Directorate Art Gallery,Fırça Art Gallery.
Besides her painting works principally she prefers recognized as a gallerist and as a curator . She have organized many individual and group exhibitions,various international art activities, expositions and participated art fairs by IWS Fırça Art Gallery . In additional she works as a curator and an art consultant individualy.She is a member and the official Gallery of IWS International Watercolor Society,and a member of Advisory Committee of Globe.Semra Sancak is also member of Union of Graduated The Faculty of Political Sciences , Alumni Association of Ankara Universty, Art Gallerist Club,Gaziosmanpaşa Soroptimist Club and Angikad.
Semra Sancak is a writer for two famous art magazine in Turkey,Ankara Life Magazin and Sanatım Magazin.Her art interviews ,articles ,trip memories have been publishing in some publications.

Serap Uyuğ

Serap Uyuğ

SERAP UYUĞ

1959, İzmir doğumludur. Okul çağında başlayan resim yapma merakı ve çalışmaları halen devam etmektedir. Uzun yıllar önce Haççe Kadın Derneği’nde ressam Ayten Güreşçi eşliğinde resim çalışmalarına başladı. 2016 Uluslararası Suluboya Derneği’nin düzenlediği Seferihisar Suluboya Festivalinde İran Özel Ödülü’nü kazandı. 2017 Ocak ayında Hollanda’da kişisel sergisini açtı. Halen Ayten Güreşçi ve Sülbiye Erkan öğretmenler ile resim çalışmalarına devam ediyor. Uluslararası Suluboya Derneği üyesidir.

Galeri : 

Sevgi Kılınç

Sevgi Kılınç

SEVGİ KILINÇ

1965, Malatya,  Arguvan’da doğdu.Emeklilik sonrası ilk resim çalışmalarına Karşıyaka Halk Eğitim Merkezinde başladı. Karşıyaka Belediyesi resim kursunda desen ve yağlı boya çalıştı ve aynı zamanda San-Art Resim Atölyesinde Çetin Devran’dan suluboya dersleri aldı. Bu süreçte çeşitli sergi etkinlikleri  ve yarışmalara katıldı. Uluslararası Suluboya Derneği (IWS) Türkiye üyesidir ve IWS’in değişik ülkelerde düzenlenen birçok sergi ve kataloglarında yer almıştır. Uluslararası Suluboya Derneği- Seferihisar Festivali Yarışmasında 2.lik ödülü, İzmir’in Renkleri Yarışmalarında eserleriyle sergileme ödülleri almıştır. Karşıyaka Belediyesi Sanat Galerisi ve Çeşme Aya Haralambos Kilisesi olmak üzere 2 kişisel sergi açmıştır. Genel olarak kendi çekmiş olduğu fotoğrafları yorumlayarak suluboya çalışmaları yapmak, renklerin dünyasında olmak en büyük mutluluğudur.

Galeri :

Sevim Asker 

Sevim Asker 

Sevim Asker 

Ankara doğumludur. A.Ü. İktisat Fakültesinden mezun oldu. İnşaat Teknik Ressamı olarak bir kamu kuruluşundan emekli oldu.

Çocukluğundan beri hep resimle içiçe oldu. İlk kişisel sergilerini 2013 ve 2017 yıllarında Ankara’ da açtı. Venüs Sanat Galerisinde kış temalı sergiye katıldı.

2017 yılında “IWS Hindistan” facebook üzerinden yapılan yarışmada Türkiye’yi temsil eden 10 kişi içerisinde yer aldı.

İstanbul ‘da Hicran Alioğlu’ndan Ankara’ da Orhan Gürel hocalardan ders aldı.

Çalışmalarına halen Orhan Gürel hoca ile ve kişisel olarak kendi atölyesinde devam etmektedir.

Sevim Şenkeser

Sevim Şenkeser

SEVİM ŞENKESER

1952 yılında Eskişehir’de doğdu, ilk ve orta eğitimini Eskişehir’de,1970 yılında Kütahya kız öğretmen okulundan mezun oldu.25 yıl Eskişehir ve Afyon’da sınıf öğretmenliği yaptı,1995 yılında emekli oldu, devlet güzel sanatlar galerisi, eğitim gönüllüleri vakfında resim çalışmalarına katıldı. Çağdaş yaşamı destekleme, emekli öğretmenler derneği üyesidir.2004 yılından beri Prof. fikri Cantürk atölyesinde çalışmaktadır.
     60 karma,7 kişisel,4 yurt dışında sergi açmiştır, yurtdışında çeşitli festivallere katılmıştır.

Galeri : 

Sevinç Seles

Sevinç Seles

SEVİNÇ SELES

Çocuk yaşta başladığı resim çalışmalarına 1982 yılında Şeref Bigalı Atölyesinde ve İzmir Resim Heykel Müzesinde 9 yıl boyunca resim dersleri alarak devam etmiştir. Aynı yıl Tüzün Kızıltan ve Yıldız Şima atölyelerine de başlayarak 9 yıl seramik eğitimi almıştır. Hem resim hem seramik sertifikalarını başarıyla elde etmiştir. İlk resim sergisini 1986 yılında Selçuk Müzesinde açmıştır.15 Temmuz 2007 yılında Fransa’da ART DE VIVRE Association En Provance Yaz Akademisinde Madam Muriel Harlont elinden sertifika almıştır. Devlet galerilerinde 10 kişisel sergi açmış, yurt içi ve yurt dışında 80 üzerinde sergiye katılmış,2 ödül almıştır. IWS Uluslararası Suluboya Derneği, Uluslararası Famen & Art, İzmir Suluboya Ressamlar Derneği üyesidir. STK ve Gönüllü yardım derneklerinde çalışmaktadır.

Galeri : 

Sinan Balta

Sinan Balta

SİNAN BALTA

1984 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul’un kendine has mimarisini Suluboyanın doğal renk geçiş ve lekeleriyle birleştirip kendine özgü bir tarz oluşturmuştur. Bir süre Işıl Özışık’tan ders almıştır.Evindeki atölyesinde resim çalışmalarına devam etmektedir. Uluslararası Suluboya Derneği Üyesidir. 2017 IWS-Turkey ve Gaziantep Belediyesinin ortak düzenlediği Uluslar arası Zeugma Festivalinde Genç Türk Sanatçı ödülünü almıştır. İstanbul’da suluboya çalışmalarına devam etmektedir.

Galeri :

Suat Altay

Suat Altay

SUAT ALTAY

İstanbul 1954 doğumlu olup, liseyi İstanbul da bitirdikten sonra yurt dışında yüksek tahsilini yaptı. Enformasyon teknolojileri sektöründe yönetici olarak özel sektörde görevlerde bulunduktan sonra 8 yıl önce emekli oldu. Resim sanatıyla da ilgilenmeye başladı ve çeşitli meslek edindirme resim kurslarına (Busmek) katıldı. Daha sonra Mudanya Resim atölyesi derneğini kurdu ve sanat faaliyetlerine 26 arkadaşla burada devam etmektedir. Bugüne kadar Bursa ve Mudanya da 15 tane ortak karma resim sergisi açtı.

Yağlı boyadan sonra suluboya çalışmalarına Aynur Akalın resim atölyesinde devam etti.

Kültürel ve sosyal aktiviteler olarak Mudanya Rotary kulübü üyesi ve 3 yıldan beri Mudanya Resim atölyesi ve Rotary kulübü olarak Mudanya Okulları arasında canlı performans resim yarışması düzenleme aktivitesinde bulunmaktadır.

Suat Altay

Mudanya Bursa

Tel.:0538 559 21 02

Galeri : 

Şebnem Altuntaş

Şebnem Altuntaş

ŞEBNEM ALTUNTAŞ

1968 İstanbul’da doğdu

1986 Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne girdi. Neşe Erdok ve Adnan Çoker Atölyelerinden eğitim aldı. Litografi baskı, gravür baskı ve  serigrafi baskı atölyelerindende eğitim aldı. 1990 En iyi derece ile mezun oldu. 1994 -1997Mimar Sinan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’de Profesör Devrim Erbil Danışmanlığında yüksek lisans eğitimini tamamladı. “Empresyonizmin Türk Resmine YansımaBiçimleri ve Yerel üsluplaşmalar” konusunda tez hazırladı.

Kızıl

Şefik Şahin

Şefik Şahin

ŞEFİK ŞAHİN

1950 yılında Çivril’de doğdu. İlkokulu Karahallı’da, ortaokul ve liseyi Gaziantep’te bitirdi. 1975 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Edirne, Rize ve Uşak’ta sağlık ocağı hekimliği yaptıktan sonra 1983 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Uzun yıllar Devlet Hastanesi ve muayenehanesinde çalıştıktan sonra 2020 yılında aktif hekimliği bıraktı. Suluboya resme Atanur Doğan’ın suluboya kartpostallarını gördükten sonra başladı. Kısa süreli olarak Ankara’da Orhan Gürel atölyesine devam etti. Kişisel sergi açmadı ancak çeşitli illerde karma resim sergilerine katıldı. Evli, 2 oğlu ve iki torunu var. Boş zamanlarında suluboya resim yapmaya devam ediyor. Ankara Tabip Odası ve IWS üyesidir.

He was born in Çivril in 1950. He finished primary school in Karahallı, secondary school and high school in Gaziantep. He was graduated from Hacettepe University Faculty of Medicine in 1975. After working as a health center physician in Edirne, Rize and Uşak, he became a pediatrician (child health and diseases specialist) in 1983. After working at the State Hospital and his private practice for many years, he retired in 2020. He started watercolor painting after seeing Atanur Doğan’s watercolor postcards. He attended Orhan Gürel’s workshop in Ankara for a short time. He did not hold a personal exhibition, but he attended mixed painting exhibitions in various provinces. He is married, have 2 sons and two grandchildren. He continues painting watercolor in his spare time. He is a member of Ankara Medical Chamber and IWS.


 

 

Şehrazat Yastıman

Şehrazat Yastıman

ŞEHRAZAT YASTIMAN 

Şehrazat Yastıman 1969’da Kırşehir’de doğdu. 1993’de Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinden mezun olduktan sonra İzmir Buca Eğitim Fakültesinden pedagojik formasyon eğitimi aldı.1994’de İzmir Ticaret Odasının açtığı milli eğitim ve halk eğitim onaylı diksiyon ve spikerlik-sunuculuk kurslarını bitirdi. İzmir ve Ankara’da iki yıl boyunca Erkan Yolaç, Çetin Köroğlu,Ümit Sergen,Semih Sergen, Mehmet Alkaş, Taylan Çamdoruk, Faruk Kalkan, Refik Itlılığ gibi hocalarla eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli radyo ve televizyon kanallarında program yapımcılığı- sunuculuğu-yönetmenlik- seslendirme- metin yazarlığı görevlerinde bulundu. Başbakanlık sunumlarının yanı sıra defile, panel, konferans vs. açılışlarda,organizasyonlarda sunuculuk yaptı. 1996’dan itibaren MEMUR-SEN, Türkiye Diyanet Vakfı, KOSGEB, Türkiye Yazarlar Birliği, KADEM, çeşitli bakanlıklarda, belediyelerde, vakıflarda, radyolarda, siyaset akademilerinde ve pek çok kurum ve kuruluşlarda diksiyon eğitimleri verdi. Türkiye genelinde çeşitli il, ilçe başkanlıklarını, kadın kollarını eğitti. 2005’de uluslararası NLP(The Art and Science of Neuro-Linguistic Programming) trainner sertifikası aldı. 2003-2013 yılları arasında kendi açmış olduğu Etkileşim Kişisel Gelişim Danışmanlık ve Aile Hizmetleri Merkezinde pek çok televizyoncuya, siyasetçiye, milletvekillerine , bakanlara, belediye başkanlarına ve ekiplerine iletişim, diksiyon dersleri, kursları verdi. 2000 yılından beri Ankara Büyükşehir Belediyesinde diksiyon , iletişim, kara kalem-desen dersleri vermektedir. 1989’dan itibaren ulusal ve uluslararası karma resim sergilerine katılmakta, çocuk hikaye kitapları resimlemektedir. 2017 Kasım ayından itibaren Orhan Gürel’den suluboya sanatının inceliklerini öğrenmektedir. Halen İ.Hakkı Aktaşlıoğlu ile evli olup, Ankara Üniversitesinde Sosyoloji alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Nepal’de Uluslararası IWS heyeti tarafından Türkiye’yi temsilen seçilen Grandfather adlı suluboya çalışması, 2018 aralık ayında yine Nepal’deki festivalde sergilenecektir.

She was born in 1969 in Kirsehir. After she was graduated from Ankara University Faculty of Languages History and Geography, she attended the Pedagogical Formation Training Certificate Program at the Buca Faculty of Education. Then, she attended the courses of elocution and radio and television announcing given by Izmir Chamber of Commerce and approved by National education and public education. After she completed 2-year long education in Izmir and Ankara with masters such as Erkan Yolac, Cetin Koroglu, Semih and Umit Sergen, Mehmet Alkas, Taylan Camdoruk, Faruk Kalkan, Refik Itlılıg, she worked at several radio and television channels as a television programmer, announcer, director, vocalist, and scriptwriter. She compered at fashion parades, panels, conferences, etc. as well as at presentations in the prime minister’s office. Since 1996, she has been teaching elocutionin a great number of agencies and institutions such as Confederation of Public Servants Trade Unions, KADEM, Turkiye Diyanet Foundation, Small and Medium Industry Development Organization, Writers Union of Turkey, in ministries, municipalities, foundations, and radio channels. She also trained political party province and district leaders and women’s representations. She completed NLP Practitioner Training Course (The Art and Science of Neuro-Linguistic Programming) and satisfactorily fulfilled all reguirement that were established by The Interrnational NLP Trainers Association in 2005. She taught communication and elocution to announcers, politicians, deputies, ministers, mayors, municipal officials at the Etkileşim (Interaction) Self-improvement Counselling and Family Services Centre that was founded by her between 2003 and 2013.She has been teaching elocution, communication and charcoal drawing at Ankara Metropolitan Municipality since 2000. She has been attending group painting exhibitions and she has been drawing for children’s story books since 1989. She has been learning watercolour painting methods from Orhan Gürel since November. She is married to İ. Hakkı Aktaşlıoğlu and she continues her MA studies in sociology at Ankara University.

Şule Çağıl

Şule Çağıl

ŞULE ÇAĞIL

1953 yılında İstanbul’da doğdu, Marmara Üniversitesi D.T.G.S.O Güzel Sanatlar fakültesinde grafik bölümünde okudu. 1983 yılında Bodrum’a yerleşen sanatçı, çeşitli karma sergilere katılmış, 7 kişisel sergi açmıştır.1985 İzmir Resim Heykel Müzesi karma,1986 Ankara Bodrumlu Sanatçılar karma sergisi1986 Marmaris Door Sanat galerisi,1989Marmaris Netzel M. Sanat galerisi,1992Marmaris Mistral sanat galerisi,1993Bodrum Haluk Elbe Sanat Galerisi karma, 1996 Bodrum Galeri Mavi, 1998 Küba bar, 2006 Bodrum Belediye Sanat galerisi karma, 2008Yeşil galeri Bodrum, 2016 IWS ile gezici karma sergiler 2017 İstanbul L.T.K. Sanat galerisinde karma sergilere katılmıştır.

Galeri :

Şule Onaran

Şule Onaran

ŞULE ONARAN

1960 yılında Bursa’da doğdu.  Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümü mezunudur. Evlidir ve bir kızı vardır. Yirmi beş yıl İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı. 2010 yılında emekli oldu ve aynı yıl Busmek’te resim kurslarına başladı. Üçüncü yılında Busmek’ten ayrılarak arkadaşlarıyla Mudanya Resim Atölyesi’ni kurdu ve halen çalışmalarına devam etmektedir. Birçok karma sergilerde yer aldı. 2014 yılında ilk kişisel sergisini açtı. 2014-15 yılında sanatçı Aynur Akalın ile suluboyaya başladı ve ertesi yıl Aynur Akalın Sanat Atölyesi’nde devam etti. İlk senesinde IWS ile tanıştı ve Bornova ‘da yapılan Bornova konulu suluboya yarışmasında resmi kataloğa girmeye hak kazandı.

Galeri : 

Şükran Öncüer

Şükran Öncüer

ŞÜKRAN ÖNCÜLER

1955 Konya doğumlu sanatçı İşletme Lisans mezunu.  Uzun yıllar vitray konusunda halka açık kurslar verdi.  1994 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Resim Atölyesinde desen ve yağlıboya çalışmalarına başladı. Yrd. Doç. Şükrü KARA, Yrd. Doç. Mehmet BOZTAŞ ve Şafak Gökşin ile devam etti. 2003 yılında Uzman olarak çalıştığı Adnan Menderes Üniversitesinden emekli oldu.

Kültür Bakanlığı İzmir Resim Heykel Müzesinde Atanur Doğan ile suluboya çalışmalarına başlamış olup Yrd. Doç. Turan ENGİNOĞLU ile devam etmiştir. Halen suluboya çalışmalarına devam etmektedir. Kişisel ve karma sergiler açmış, yarışmalı sergilerde ve çeşitli kataloglarda yer almıştır.  Yurt içi ve yurt dışı koleksiyonlarda resimleri bulunmaktadır.

sukranoncuer@yahoo.com.tr

Galeri :

Tevfik Özan

Tevfik Özan

Kendi ifadesiyle, öteden beri tercih ettiği geleneksel resim anlayışını, kağıdın, fırçanın ve rengin
büyüsüyle birleştirdiği suluboyayla buluşturdu. Resimlerinde konularını portre başta olmak üzere
botanik ve hayvan figürleriyle çeşitlendiren Özan’ın eserleri, gerçekçi çözümlemeler olmasıyla
özellikle dikkat çekicidir. Suluboyanın doğası gereği işin iyice zorlaştığı detaycı yaklaşımıyla dikkatleri
üzerine toplayan sanatçı, “Droplets on the Leaves” adlı eseriyle Japonya’nın Niigata kentinde
bulunan Japon Uluslararası Sulu Boya Enstitüsü’nün düzenlediği bir yarışmaya kabul edilerek,
sergileme ve aynı enstitüye kısmi üyelikle ödüllendirildi.
Tevfik Özan Ankara’da birebir özel derslerin yanı sıra çeşitli atölyelerde de yetişkin ve çocuk
gruplarına suluboya dersleri vermektedir. Youtube ve Patreon dahil olmak üzere çeşitli platformlarda
sulu boya dersleri vererek tekniğe ve malzemeye dair tanıtımlar yapmaktadır. Çalışmalarını ilk kez
üyesi olduğu IWS Uluslararası Suluboya Derneği’nin 10. Yıldönümünde düzenlenen sergide izleyiciyle
buluşturan sanatçı çalışmalarına halen Ankara’da devam etmektedir.
web sayfası : www.tevfikozan.com
Sosyal Medya : Instagram : tevfikozan_art

In his own words, he combined his traditional painting understanding, which he always preferred,
with the magic of paper, brush and color through watercolor. The works of Özan, which are
diversified with botanic and animal figures particularly portraits, are remarkable due to being
realistic analyzes. The artist, who attracted attention with his detailed approach, which is quite
difficult due to the nature of watercolor, was accepted to a competition organized by Japan
International Watercolor Institute (“JIWI”) located in Niigata in Japan with his work titled “Droplets
on the Leaves” and was awarded with exhibition and partial membership to the same Institute.

Tevfik Özan is giving one-to-one private watercolor lessons. In addition he is giving watercolor
classes to adult and children groups in several workshops in Ankara. He also makes promotions
about the technique and material by giving watercolor classes in various platforms including
YouTube and Patreon. The artist, who met with his audience for the first time on the 10th
Anniversary Exhibition of International Watercolor Society (“IWS”), still continues his works in
Ankara.

web page : www.tevfikozan.com
Social Media : Instagram : tevfikozan_art

Tülay Sayılgan

Tülay Sayılgan

Tülay Sayılgan

Bursa doğumlu olan sanatçı, Bursa Tıp Fakültesinden mezun oldu; meslek yaşamına İstanbul’da devam etmektedir. 2002 yılında Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi Resim Bölümünü bitirdi. Çeşitli atölyelerde desen, yağlıboya, pastel çalışmaları yaptı. Suluboya resim çalışmalarına Burhan Özer atölyesinde başladı. Işıl Özışık, Orhan Gürel, Sait Günel, Alvaro Castagnet, Joseph Zbukvic, Keiko Tanabe, Eugen Kisnichan, David Taylor, Chien Chung Wei gibi sanatçıların workshop çalışmalarına katıldı.
 ART-İST İstanbul Suluboya Topluluğu Derneği’nin kurucu üyesi ve IWS dernek üyesidir.

 Katıldığı Sergiler:
 2012 A2B Eğitim Hizmetleri Sergi Salonu “5 Resim, 5 İsim”, karma sergi,

 2013  Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi, “Kırmızı Beyaz”, karma sergi,

 2013   Cihangir Sanat Galerisi,” Sonbahar Keyfi”, karma sergi,

 2013  Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi, “Şehr-i İstanbul”, karma sergi,

 2013 Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi “Sadece Sanata Tarafız”, karma sergi,

 2014 Venüs Sanat galerisi, “Dostlarımız”, karma sergi,

 2014  Cemal Reşit Rey Sergi Salonu “Umuda Yolculuk”, karma sergi,

 2014  Türkan Saylan Kültür Merkezi, “Soma ile Sanatsal Dayanışma”, karma sergi,
 2014  Ressamlar Derneği Sergi Salonu, karma Sergi,

 2014   Venüs Sanat galerisi, “Dünya Sanat Günü”, karma sergi,

 2014  Levent Tenis kulübü, karma sergi,

 2015 “Suluboya Neşesi”, karma sergi, Venüs Sanat galerisi,

2015 “Gözlerimde Bir Renk”, Levent Tenis Kulübü, kişisel sergi

 2015 Fabriano Suluboya festivali,  uluslararası karma sergi

2015 “Işığın Gölgesinde Beş Duyu”, Venüs Sanat Galerisi, beşli karma sergi

2015 Altı İsim, Altı Resim”, İstanbul Sanayi Odası, karma sergi

2016 “Yeni yıla Merhaba”,  Levent Tenis Kulübü, karma sergi

2016 “Turkuaz”, Este-Sense, duo sergi

2017 Galeri Abay, karma sergi

Galeri : 

Ümit Özcan

Ümit Özcan

ÜMİT ÖZCAN

Ankara Gazi Eğitim Yüksek Okulu Grafik Bölümünde okudu. Anadolu Üniversitesi Resim Bölümü Lisans Programını tamamladı. Birçok okulda resim öğretmenliğinden sonra Mimar Sinan Özel Anadolu Lisesi’nde Resim Bölüm Başkanlığı yaptı. 2015 yılında emekli oldu. 2013-2014 Eğitim Sezonunda Hale Şakar ÜRKMEZGİL Sanat Atölyesine, 2014-2015 Eğitim Sezonunda Burhan ÖZER Sanat Atölyesine devam etti. Halen İsmek Resim İhtisasta Şebnem Altuntaş Atölyesine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

          Bugüne kadar pek çok karma sergilerde eserleri sergilenmiştir. İlk kişisel sergisini 27 Nisan 2014’te Nar Sanat Atölyesinde açtı. Bu sergide akrilik ve pastel ağırlıklı eserlerini sergiledi. Bu tarihten sonra suluboya çalışmalarına ağırlık verdi. Esreleri pek çok karma sergilerde yer aldı. Art-İst Suluboya Derneği ve IWS Uluslararası Suluboya Derneği üyesidir. Önceki işlerini Klasik tarzda üretse de son dönem resimlerinde leke düzenine ağırlık vermiş olup, çalışmalarına bu yönde devam etmektedir. Hedefi güncel hayatı sorgulayan resimleri, biçimleri ve figürleri soyuta indirgemek, doğayı ve yaşamı kendi çerçevesinden yorumlayarak farklı izdüşümleriyle

Galeri : 

Yalçın Gürsel

Yalçın Gürsel

YALÇIN GÜRSEL 

1949 Çorum doğumludur, Vakıfbank müdürlükten emekli olmuştur. Adana, Ankara, İstanbul, Mersin, Antakya vb. gibi olmak üzere 14 kişisel açtı, 79 karma resim sergilerine katıldı. Adana Ressamlar Derneği ve IWS Uluslararası Suluboya Derneği üyesi olup resim çalışmalarını Adana’ da kendine ait atölyesinde devam etmektedir. İstanbul konulu Suluboya resim yarışmasında jüri 2.lik ödülü aldı. Yurt içinde Adana, Uşak, Kastamonu, Rize,  Manisa’ da resim çalıştaylarına katılarak plaket ve teşekkür belgeleri aldı. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kurum ve kuruluşların koleksiyonlarında eserleri mevcuttur.

Galeri :
 

Yeşim Nemutlu

Yeşim Nemutlu

Yeşim Nemutlu

Ankara’da dünyaya geldi. Bütün eğitim hayatı Ankara’ da geçti. Lise ve üniversitedeyken resim hep ilgi alanındaydı. Emekli olduktan sonra resimle daha çok ilgilenme fırsatını buldu. Suluboya ile ilk olarak Orhan Gürel ‘le başladı daha sonra Haluk Evitan ,Nurettin Şahin ,Sait Günel’den dersler alarak devam etti. Renklerin su ile buluşup süprizler yapması sanatçıyı hep heyecanlandırdı. IWS Uluslararası Suluboya Derneği ailesine 2017 yılında katıldı. Aynı sene IWS-Turkey ve Gaziantep belediyesinin ortak düzenlediği Uluslararası Zeugma Festivalinde mansion aldı

Yasemin Temiz

Yasemin Temiz

YASEMİN TEMİZ

Erzurum’da doğdu. Ankara ‘da başlıyan eğitimleri, İşletme Fakültesi ve Halkla İlişkiler Tanıtım ve Reklamcılık Fakülteleri ile devam etti. MSB. lığı ve Dz. K.K.lığında, Web Sayfaları Tasarımı ve Yönetimi uzmanı olarak, Bil. İşl. Mrkz. lerinde görev yapmıştır. 2008 yılında emekliliğinin ardından değişik atölyelerde, değerli hocalar eşliğinde, karakalem desen, yağlıboya, Soft Pastel tekniklerinde çalışmıştır.

Herşeyi, varolduğu gibi güzel gören, detayların gizeminin, bütüne kattığı anlamı değerli bulan yapısı, realist ressamları kendisine yakın hissettirmiştir. Eserlerini, baktığında mutlu olduğu konulardan ilham alarak, görüneni, aslına en yakın haliyle, ama duygularını da aktararak çalışmaktadır.
2018 Yılında, devam ettiği Atanur Meriç atölyesinde suluboya ile tanıştı. Suluboyanın, nahifliğine, zerafetine hayran kalarak çalışmalarına bu teknik ile devam etmeye karar verdi.
Eserleri çok sayıda karma sergilerde yer aldı. Türk Ressamlar Kulübü ve IWS TURKEY üyeliği bulunmaktadır.
Çalışmalarına halen, Hasret Nurdağ, Sevinç Yurtseven ile birlikte, ayrıca, Atanur Meric ile ve evindeki atölyesinde devam etmektedir.

****************************

She was born in Erzurum. Her education life that started in Ankara continued with the “Faculty of Business” and “Public Relations and Publicity” and “Advertising Faculties”. Worked as a Web Page Design and Management specialist in “Ministry of National Defence” and “Turkish Noval Forces” After her retirement in 2008, she worked in different workshops in charcoal drawing, oil painting, Soft Pastel techniques, accompanied by valuable teachers.
Her structure, which sees everything as beautiful as it is and finds the meaning added to the whole by the mystery of the details, made realist painters feel close to her. Her works are inspired by the subjects she is happy when she looks and works by conveying the visible, the closest to the original, but also her feelings.
In 2018, she met watercolor at the “Atanur Meriç workshop”, which she was attending. Admiring the grace and elegance of watercolor, she decided to continue her work with this technique.
Her works have appeared in many group exhibitions. She is a member of the Turkish Painters Club and IWS TURKEY.
She still continues her work with Hasret Nurdağ, Sevinç Yurtseven, as well as with Atanur Meric and in her home workshop.Yusuf Alikan

Yusuf Alikan

YUSUF ALİKAN

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi’nde İşletme okudu. Resim çalışmaları okul yıllarında başladı.

1979-2001 yılları arasında 22 yıl İş Bankasında çeşitli unvanlarda çalışarak emekli oldu.

 Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin bünyesinde 2001-2003 yılları arasında açılan eğitimde öğretim üyeleri nezaretinde resim çalışmalarını sürdürdü.

 Doğaya olan ilgisini resimlerine yansıttı. Doğanın kendisi yanında, doğal olaylar da onun resimlerinin konusu oldu.

Doğada yeşilin azalmasına, mavinin kirlenmesine tepkisini mavi ve yeşil renkleri tuvaline yansıtarak vermeye çalışmaktadır.

 Çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

 1969 yılında başladığı faal sporculuğu bıraktıktan sonra; spor yaşamını 1984 yılından itibaren Boks Hakemi olarak sürdürmektedir. Halen Uluslararası Boks Hakemi’dir (AİBA).

Ayrıca 2006-2008 yılları arasında Rumeli TV ve Tek Rumeli TV’de yayınlanan “Renkler ve Düşler” adlı sanat programının yapımcısıdır. Toplam 100 programda değerli konuğu Sanatçı-Ressam Burhan Özer ile beraber çalışmıştır.

Art-İst İstanbul Suluboya Topluluğu’nun kurucularından olup halen yönetim kurulu üyesidir.

Galeri : 

 

Yusuf Döner

Yusuf Döner


1984 Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde doğdu.İlkokul ve ortaokul ve lise eğitimimi yine Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde tamamladı . 2009 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş öğretmenliği Programında öğrenimini tamamladı . Bir çok okulda Resim öğretmeni olarak öğretmenlik görevini yaptı . 2016’dan beri Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Reyhanlı Ortaokulunda öğretmenlik mesleğini devam ettirmektedir.2017 ‘de Uluslararası suluboya derneğine üye oldu.Uluslarası suluboya derneğinin düzenlemiş olduğu IWS Bangladeş Bienali ,IWS Nepal festivali ve Peru’da düzenlenen IWS Peruvian Young Festivaline resimleri seçildi .Uluslararası Suluboya Derneği’nin İzmir’de ve Bodrum’da düzenlemiş olduğu karma sergilere katıldı. Suluboya eserlerinde genellikle Anadolu insanının günlük yaşamını ve yaşadıkları zorlukları ele aldı. Ayrıca portre ,manzara ve ve natürmort konularına ilgi duymaktadır.Halen Uluslarası Suluboya Derneğine üye olup suluboya çalışmalarına devam etmektedir.

Zehra Carus

Zehra Carus

İlk ve orta öğrenimini doğduğu şehir Tarsus’ta tamamladı.İstanbul Üniversitesi Eczacılıık Fakültesinde lisans eğitimi aldı. Otuzbir yıldır Tarsus’ta eczane işletmeciliği yapıyor. Evli ve 2 kızı var. Resim yapmayı hep sevdi ama aktif olarak resim yapması Ahmet Bağ&Cumali Balcı Resim Atölyesine gelişiyle başladı. 11 yıldır çoğu atölyenin olmak üzere 13 karma sergiye katıldı. Tarsus ADD resim sergisi, Aratos felsefe dergisi Tarsuslu Filozoflar sergisilerine katıldı. Uluslararaası Suluboya Derneği’ne üye oldu ve Suyun Büyüsü Sergisine katıldı. 2017 yılında ilk kişisel sergisini açtı. Suluboya ve yağlıboya resim çalışmalarına devam etmektedir.

Zehra Çiriş

Zehra Çiriş

ZEHRA ÇİRİŞ

1996 Yılında bir kamu kuruluşundan emekli olmuştur. Resim yapmanın yanı sıra fotoğraf çekmeye de ilgi duyan sanatçı, 1979 yılında, katılmış olduğu fotoğraf
yarışmasında Akbank Orta Anadolu Bölge ikinciliğini kazanmıştır.

Eşinin de desteği ile bir atölye kuran sanatçı ilk sergisini, Aralık 1994′ de bu atölyede gerçekleştirir. 26.11.2008 tarihinde İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden kendisine sanatçı belgesi verilen Zehra ÇİRİŞ, halen Gebze de kendi adını verdiği “ZEHRA ÇİRİŞ RESİM ATÖLYESİ”nde çalışmalarına devam etmektedir.

Resimlerinde insana, doğaya olan sevgisi hissedilen sanatçı konu olarak doğa ve yaşam sahnelerini seçmektedir. Sanatçı bugüne kadar 9 kişisel sergi açmış, Yurt içi 22 karma sergiye, Yurt dışı 2 karma sergiye katılmış, 5 defa atölye sergisi gerçekleştirmiş ve ayrıca UNESCO’nun düzenlemiş olduğu 2014 ATİNA art fair workshopa katılmıştır.

 

İLETİŞİM:

Mail: zehra_ciris@hotmail.com

Gsm: 0.535.242 19 89

 

ADRES:

Osman Yılmaz Mah. Millet Cd. 606/1 Sk. No:3/1 Da:5

41400 Gebze / KOCAELİ

 

Galeri :